Vízilabda

2024.03.14. 15:20

Az elődöntő szempontjából fontos győzelem

A DFVE női vízilabdázói a harmadik fordulóból elhalasztott mérkőzésen magabiztos sikert aratott a III. Kerületi TVE otthonában szerdán este.

Garda hatot hintett a Szegednek

Fotó: Szabóné Zsedrovits Enikő

A Bajnokok Ligája csoportkörben aratott szombati, hazai siker után szerdán este a szezonban első alkalommal találkozott a dunaújvárosi csapat a III. Kerülettel. A két fél között a meccs előtt három pont különbség volt a tabellán, így fontos volt a siker a vendégek részéről, hiszen a DFVE célja az alapszakaszban az első négy között végezni, ami elődöntőt ér.

III. Kerületi TVE – DFVE 8-16 (3-5, 1-3, 1-3, 3-5)

III. Ker.: Poor - Török 1, Kiss 1, Gyöngyössy 1, Rajna, Huszti D., Brezovszki 2. Csere: Gresó (kapus), Keresztes, Ráski, Fodor, Zöld, Hajdú 3, Kun. Vezetedző: Lukács Dénes.

DFVE: Maczkó – Jonkl 1, Dobi 3, Mahieu, Szabó 1, Garda 4, Kardos D. 2. Csere: Kardos L. 1, Horváth 2, Somogyvári, Pál 1, Sümegi, Karancsi 1. Vezetőedző: Vad Lajos.

Gól emberelőnyből: 5/12, illetve 6/11.

Gól öméteresből: 0/0, illetve 3/3.

Vad Lajos csapata igyekszik bebiztosítani a harmadik helyét, és ennek érdekében nagyot lépett előre a szerdai bajnoki után. A fővárosi csapata csak 2–2-ig tudta csak tartani a lépést, onnantól kezdve aztán folyamatosan távolodott a DFVE. A következő három negyedet egyaránt két góllal nyert meg, azaz nyolcgólos diadalt aratott.

– Tudtuk, hogy fizikálisan nagyon nehéz meccs elé nézünk, amit meg is kaptunk. Az első negyedben sajnos egy kicsit lassan kezdtünk, tisztában voltunk vele, ha így kezdünk, akkor nem lesz egyszerű dolgunk.

Szerencsére a második negyedtől fel tudtunk gyosulni, gratulálok a lányoknak, mert meglepően simán hozták ezt a találkozót

– értékelt Fülöp Tibor, a DFVE másodedzője.

A kapus, Maczkó Lilla azt mondta, tudták, hogy a III. Kerület ellen idegenben mindig nehéz meccset játszani, ami az elején meg is mutatkozott.

– Azért az apró hullámvölgyek kivételével sikerült a kitűzött céljainkat teljesíteni. Két hét múlva újra találkozunk velük Dunaújvárosban, addig kijavítjuk ezeket a hibákat.

Lukács Dénes, a fővárosiak szakvezetője kijelentette, szinte biztos volt a vendégek sikerében. – Maximum, ha teljes intenzitással bele tudunk állni, pár gólos vereség tervezhető lett volna. Nekem nincs annyi játékosom, hogy ezt megengedjem, két negyednél többet senkit nem tartottam medencében.

A 3. forduló további eredményei: UVSE - Szentes 27-8, Szeged - Tatabánya 5-7, BVSC - Eger 13-11.

A folytatásban szombaton máris a következő kihívás vár a DFVE gárdájára, amikor 19 órától a listavezető Ferencváros vendégei lesznek.