2024.04.12. 09:00

Eszenyi Ábel hetedik lett az ob-n 200 mellen

Eszenyi Ábel 200 mellen jutott döntőbe, ahol nyolcadikként zárt

Fotó: Magyar Úszó Szövetség

A Szerencsejáték Zrt. 126. úszó országos olimpiai kvalifikációs bajnokság harmadik, csütörtöki versenynapján a DKSE úszói közül  Eszenyi Ábel 200 méter mellen volt érdekelt, ahol óriási teljesítménnyel kezdett az elődöntőben, 02:23,21 perces idejének köszönhetően összesítésben nyolcadik helyen jutott be az A döntőbe. Nem véletlenül mondta edzője, Berzlánovits Éva, hogy a legnagyobb boldogság.

Az esti fináléban aztán még a délelőtti időeredményére is ráfejelve, 02:22.03 perc alatt ért be a célba, amivel a nyolcadik helyen fejezte be ezen a távon az országos bajnokságot. A futamot az osztrák Rothbauer nyerte 02:13,32-es idővel, mivel az ob nyílt, így számos külföldi is indult. Mivel az ő eredménye nem számított az ob szempontjából, így Eszeni a hetedik lett az ob-n. A második és egyben magyar bajnok Török Dominik lett 02:15,62-vel.