Fölényes siker

2023.09.24. 21:21

Négyest rúgott a Dunaföldvár a Gárdonynak az NB III-ban

Az FC Dunaföldvár 4–0-ra nyert a Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő ellen az NB III-as labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésén. A sikerrel a csapat tovább őrzi negyedik helyét a tabellán.

Kun László szerezte az első hazai gólt

Fotó: Szabóné Zsedrovits Enikő

Remekül kezdte a meccset a hazai alakulat, Kun révén már a tizennyolcadik percben megszerezték a vezetést. Ugyan a szünetig több lehetősége is volt a Földvárnak, a gól azonban elmaradt. A második játékrészben szintén közel negyed óra után megduplázta előnyét a Duna-parti gárda, Tóth Máté volt eredményes. A harmadik találatot a beállása után tíz perccel, a 61.-ben jegyezte Károly Bálint, majd a 75. percben Tóth Máté duplájával alakult ki a fölényes győzelem.

FC Dunaföldvár–Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 4–0 (1–0)

Dunaföldvár: Vukman – Görög, Molnár, Gál, Kun (Ladányi V., 79.) – Dorogi R. (Ladányi P., 79.), Horváth, Bartha – Tóth M. (Pleszkán, 79.), Urbán (Keringer, 69.), Tóth Á. (Károly 51.). Vezetőedző: Varga Balázs.

Gárdony: Borsi – Balogh M. (Bozai 62.), Balogh Á., Dorogi V., Tóth T. (Szombati, 79.), Usakov (Jancsó, 79.), Szellák (Balogh B., 79.), Mód (Gurics, 79.), Kövesdi, Szabó B., Lencsés. Vezetőedző: Bozai Attila.

Gólszerzők: Tóth M. (56., 75.), Kun (18.), Károly B. (61.).

Mint korábban beszámoltunk róla, a csoportban szereplő Dunaújváros FC vereséget szenvedett az MTK otthonában.

További eredmények: Ferencváros II. - Kaposvár 1-0, Paks II. - Szentlőrinc 1-3, Iváncsa - Fehérvár II. 3-1, Bonyhád-Majos - Mohács 1-3, Szekszárd - Érd 2-2, Nagykanizsa - PTE-PEAC 4-1.