Kézilabda

2023.03.09. 18:29

A DAC bravúrja a dobogós ellen

A Dunaújvárosi AC NB II-es férfikézilabda-együttes a legutóbbi fordulóban a tabella harmadik helyén álló PEAC-ot fogadta. Csermák Gábor együttese előtte a listavezető Tungsramtól kikapott, most viszont bravúros győzelmet aratott.

GP

Bangó Ádám (b) nyolc góllal vette ki a részét a sikerből

Fotó: Szabone Zsedrovits Eniko

DAC–PEAC 32–29 (18–14)
DAC: Pilka Domak 2, Borsos R. 12 (1), Borsos M. 8 (1), Jovics 1, Bangó 8 (1), Vajai. Csere: Bősz (kapus), Király, Szláma, Bartha, Bereck 1.

A meccs elején az ellenfél vezetett, majd a DAC fordított, és a szünetre is előnnyel mehetett. A folytatásban tovább nőt a dunaújvárosiak előnye, annak ellenére, hogy csak tíz mezőnyjátékos alkotta a keretet, a 44. percre Domak góljával már 27-19 volt az állás, és az utolsó hét percre is nyolcgólos előnnyel vágtak neki, 30–22. A hajrában aztán többet hibázott a DAC, de a PEAC már csak szorosabbá tudta tenni az eredményt. Az újvárosiak kilenc ponttal a nyolcadik helyen állnak.