férfikézilabda

2021.11.24. 21:13

Fordulatos meccs után DAC-vereség

Közel egy hónap szünet után szombaton folytatta bajnoki szereplését az NB II. délnyugati csoportjában szereplő Dunaújvárosi AC férfikézilabda-együttese.

2021.10.02. Dunaújvárosi Ac- Nagyatád felnőtt férfi kézilabda mérkőzés NBII Dunaújváros Sportcsarnok Fotós: Szabóné Zsedrovits Enikő SzZsE Dunújvárosi Hírlap DH

Fotó: Szabóné Zsedrovits Enikő / Dunaújvárosi Hírlap

A szezont négy sikerrel kezdte Csermák Gábor együttese, majd a pihenő előtt elszenvedte első vereségét Hőgyészen. Sajnos a folytatás is így kezdődött.

DAC–FTC U23 29–34 (17–13)

DAC: Imre, Pilka, Pap (kapusok), Pócs 1, Bangó 3, Boros R. 4, Takács 5, Márfi 2, Bicskei 5, Domak 2, Jovics, Borsos M. 2, Galambos, Vajai 1, Bándi 4.

Az első félidőt a vendégek kezdték jobban, a 17. percig náluk volt a vezetés. Aztán 9–9 után remek hajrát vágott ki a hazai csapat, kiválóan védekezett, Bicskei és Bándi vezérletével pedig hibátlanul támadott, így a 29. percre már 17–12-re vezetett. A térfélcsere után azonban tíz perc alatt elolvadt a DAC előnye, a Fradi a 40. percben egyenlített, 20–20. Majd rá tízre már ők vezettek öttel, 21–26. Hiába próbált meg mindent a dunaújvárosi együttes, a végjátékban már nem tudta szorossá tenni az összecsapást.

A 9. fordulóban a DAC vasárnap Nagykanizsán a Tungsram vendége lesz.