labdarúgás

2021.04.20. 19:47

Az éllovasok mind ötöt rúgtak

A Fejér megyei másodosztályú labdarúgó-bajnokság déli csoportjában hamarosan eldőlni látszik a helyezések sorsa. Bár vannak még elmaradt mérkőzések, a Vajtát, Horváth Zoltán legénységét nehezen lehet megállítani, talán csak a Baracs szólhat bele az elsőségért vívott harcba.

Horváth László

A hétvégén előrelépés nem történt a tabellán, viszont gólok potyogtak bőven. A Vajta a Mezőfalvának rúgott ötöt, a Baracs a Nagykarácsonyt küldte ugyanennyi találattal öltözőbe. Az Előszállás viszont ott folytatta, ahol az elmúlt hetekben abbahagyta. Nem tud veszíteni a hazai pálya füvén.

Mezőfalva – Vajta 1–5 (0–2)

Mezőfalva: Vereb – Balázs, Török, Balogh, ifj. Sági J. (Vad 82.), Tonka, Németh, Bakos (Somogyi 73.), Papp, Ásványi (Baranyai 58.), id. Sági J. (Kiss 46.).

Vajta: Rezicska – Fehér, Szalai, Nagy, Vámosi (Bősze 75.), Tóth, Majláth, Horváth, Szabó (Rezsicska 46.), Boros (Orsós 71.), Hegedűs.

Gyorsan vezetéshez jutottak a vendégek, Boros az első, Vámosi pedig a második percben talált be Vereb hálójába. A kezdeti sokk után aztán a szünetig sikeresen kivédekezte a vendégtámadásokat a hazai csapat, azonban a pihenőt követően ismét gyors gólt kapott. A 47. percben Tóth is feliratkozott a góllövőlistára. A Mezőfalva nem adta fel, és rákapcsolt a kontrákra. Több veszélyes támadást követően az 59. percben Bakos lőtt gyönyörű szép gólt a bal oldali hosszú sarokba, 1–3. A folytatásban a Mezőfalva próbált ellenállni a vajtai nyomásnak, de a nagyobb játéktudással rendelkező vendégek Majláth két találatával eldöntötték a három pont sorsát.

Hazai részről Bakos János edző így értékelt: – A két csapat között nincs ekkora különbség. Súlyos egyéni hibákból kaptunk gólokat, ami megpecsételte a sorsunkat. A kezdésnél bealudt a védelem, majd sikeresen kivédekeztük a félidőt. A szünet után megismétlődött az elején látott helyzet, de azt követően a gólok ellenére kiegyenlített küzdelmet láthattunk. Természetesen a nagyobb tudás döntötte el a mérkőzés végeredményét.

Horváth Zoltán, a Vajta edzője: – A múlt heti bizonytalanságot követően egy jó és szimpatikus csapat ellen tudtunk győzni. Azért ez a siker nem volt annyira egyszerű, mint amit az eredmény mutat. Szerencsére az előző meccsen látott gólképtelenséget most javítottuk.

A piros mezes Baracs a Nagykarácsony ellen győzött
Fotók: Horváth László

Nagykarácsony – Baracs 0–5 (0–2)

Nagykarácsony: Turi – Kiss (Magyari 46.), Fülöp, Jeney (Geráth 71.), Brogyányi, Simon (Kovács 65.), Mohácsi (Hripkov 71.), Kovács, Rácz, Szabó, Felföldi.

Baracs: Hruby – Badi (Wolf 68.), Prókai, Deli, Éliás, Rezes (Nagy E. 65.), Hepp, Mészáros, Huber (Nagy D. 83.), Sebestyén (Palkó 65.), Balogh.

Gólszerző: Balogh D. (6.), Hepp (11.), Deli (53.), Rezes (62.), Mészáros (68.).

Mergl István, Nagykarácsony

Mergl István edző Nagykarácsony: – Elfáradtunk, a harmadik gól után, ami egy tizenegyes volt, már nem tudtunk erőt gyűjteni. A hátralévő időben a keret játékosait próbálgattuk.

Idei Szabolcs, Baracs

Idei Szabolcs edző, Baracs: – Az első félidő gyors góljai után némi zavar támadt a baracsi fejekben. Gyakorlatilag minket lepett meg a vezetés. A szünetben elemzett hibákat a második játékrészben javítottuk, és innentől a srácok is jobban élvezték a játékot, amelynek most már meg lett az eredménye.

Előszállás – Polgárdi 2–1 (2–0)

Előszállás: Nagy – Harasztia, Béres, Czifra, Bognár, Kercza, Szalai (Kovács 76.), Horváth, Bozsoki (Balogh N. 82.), Reichardt (Garbacz 89.), Romhányi.

Gólszerző: Reichardt (17.), Szalai (26.).

További eredmények: Káloz – Szabadegyháza 5–0, Seregélyes – Aba Sárvíz 4–4. Az ­LMSK Cobra Sport – Szabadbattyán mérkőzést elhalasztották, az Adony szabadnapos volt.