labdarúgás

2021.03.29. 21:35

A szomszédvári rangadót a Baracs csapata nyerte

A hétvégén a 17. fordulót rendezték meg a Fejér megyei másodosztályú labdarúgó-bajnokság déli csoportjában. Csak a Káloz idegenbeli gól nélküli döntetlenje lógott ki az amúgy papírformának mondható eredmények közül. A Vajta tovább száguld a bajnoki győzelem felé, a tabella végén lévő Seregélyest szórta meg nem kevés, tizenöt góllal. A Nagykarácsony Adonyban szerepelt tudásán alul.

A Baracs–Mezőfalva szomszédvári rangadón az első félidőig az őszi döntetlenhez kísértetiesen hasonlóan alakult a mérkőzés, de a szünet után gyors egymásutáni találattal a hazai együttes eldöntötte a pontok sorsát.

Az Előszállás viszont otthoni környezetben sikert sikerre halmoz, mivel két héttel ezelőtt is 3–1-re múlta felül ellenfelét. A tabellán így változás az élmezőnyben nem tapasztalható, inkább az alsó harmadban volt nagyobb mozgolódás. Az Előszállás két pozíciót, a kilencedikről a hetedik helyre ugrott előre a Nagykarácsonyt tolva hátrébb. A végén a Szabadegyháza és a Seregélyes is helyet cserélt.

Baracs – Mezőfalva 2–0 (0–0)

Baracs: Vaszócsik – Hepp, Rezes (Nagy E. 75.), Prókai, Sebestyén, Deli (Balázs 76.), Balogh (Nagy D. 72.), Éliás, Badi, Huber, Kőkuti.

Mezőfalva: Vereb – Balázs, Ásványi P. (Magosi 86.), Török, Balogh D., Tonka, Sági J., Németh, Bakos, id. Sági J. (Somogyi 62.), Ásványi N.

A Baracs (sárgában) revansot vett az őszi pontvesztésért, középen a gólszerző Rezes János
Fotók: Horváth László

Az első játékrészben egyik csapat teljesítményét sem lehet igazán kiemelni. A Baracs felfelé pörgetett labdakezeléssel próbált előrébb jutni ellenfele térfelén. A Mezőfalva a földön vezetett, gyors, passzokra épülő futballal támadta a hazai állásokat. A pihenőt követően a 47. percben Éliás bal szélről beadott labdája Kőkuti elé került, aki bár belőtte a mezőfalvi kapuba, de a partjelző lest intett. Rá két percre újabb baracsi támadásnál a kifutó vendégkapus menteni akart, de a félresikerült manőver során Deliről pattant a hálóba a vendéglátók vezető gólja. Hamar következett a második találat is. Az 55. percben baracsi szöglet okozott a mezőfalvi kapu előtt kavarodást, Rezes az elé pattant labdára rábólintva be is állította a meccs végeredményét. A hátralévő időben hiába futott a Mezőfalva az eredmény után, még gólveszélyes helyzetet sem sikerült kialakítania.

Idei Szabolcs, baracsi edző

A mérkőzés után röviden értékeltek az edzők. Idei Szabolcs, Baracs: – Az első félidőben próbáltuk a magunk javára fordítani a lehetőségeinket, de a játék képe alapján nem érdemeltük volna meg a vezetést. A pihenőt követően két helyzetet is szemfülesen érvényesítettünk. A maradék időben pedig igyekeztünk további gólokat szerezni, de ennyinél most megálltunk. Fontos mérkőzéseken hozzuk most a pontokat. A végelszámolásnál majd jól jönnek.

Bakos János, mezőfalvi tréner

Bakos János, Mezőfalva: – A szünet után elvesztettük a koncentrációs képességünket. Helyzetünk sem volt. A Baracs stílusa nem igazán fekszik a csapatunknak, ezért nehéz volt küzdeni ellenük. Helyzeteiket kihasználták, megérdemlik a három pontot.

Előszállás – Szabadbattyán 3–1 (1–1)

Előszállás: Nagy – Harasztia, Kovalovszky, Czifra, Bognár, Szalai (Czári 59.), Horváth, Bozsoki, Reichardt, Romhányi, Kovács (Kercza 78.).

Gólszerző: Czifra (22., 80.), Reichardt (73.), illetve Méreg (26.).

– Itthoni környezetben már lassan megszokott lesz a győzelem. Az első félidőben reális eredmény volt a döntetlen. A másodikban a fáradó ellenféllel szemben rúgtunk egy akció- és egy szabadrúgásgólt. Nagyon örülünk a három pontnak – mondta lapunk kérdésére Masinka Csaba, az Előszállás edzője.

Nagykarácsony – Adony 1–6 (0–2)

Nagykarácsony: Turi – Fülöp, Kovács D., Jeney (Wadolowski 46.), Magyari, Brogyányi (Simon 64.), Kovács R., Gazsó (Hripkov 54.), Felföldi, Rácz, Huszár.

Adony: Szántó – Budai (Simon 62.), Szűcs (Varga Z. 46.), Fábián, Tamon, Vukaljovics (Erdei 46.), Bagóczki, Nebucz, Varga E., Tatár, Balogh.

Gólszerző: Kovács (74.), illetve Fábián (11.), Tamon (14., 79., 86.), Erdei (57.), Varga Z. (82.).

– Visszatértek a korábbi sérült játékosaink, és nagyon jó formában voltak a fiúk – mondta érdeklődésünkre Mónos Zsolt, az adonyi csapat edzője.

– Ezúttal sajnos semmi nem jött össze nekünk. Mentünk, küzdöttünk, a második fél­időben pedig mindent egy lapra feltéve kitámadtunk, hátha összejön. Nem így történt – hallhattuk Mergl István, nagykarácsonyi edző értékelését.

További eredmények: Aba Sárvíz – Kálóz 0–0, Szabadegyháza – LMSK Cobra Sport 3–2, Vajta – Seregélyes 15–0.