labdarúgás

2019.10.09. 21:20

Sok gól és döntetlen született

Lassan már jégkorong-mérkőzésekhez hasonló eredmények születnek a Horfer Serleg megyei III. osztály Dél felnőttcsoportban, annyira belejöttek a csapatok a gólgyártásba.

Horváth László

A nyolcadik menetben Mezőfalva és Vajta II is 6–1-es győzelemmel ünnepelhette a három pontot.

Mezőfalva – Rácalmás 6–1 (2–0)

Mezőfalva: Orosz – Horváth P. (Márok), Balázs, Török, Tonka, Bakos, Sági, Mekota, Somogyi (Bakos), Kertész, Szili.

Rácalmás: Tóth – Nagy, Südi, Gergelyfi (Németh), Juhos, Horváth L., Dombi (Szabó), Noé, Mészáros, Horváth R., Bartók.

Az ellenfél kapusának hiánya miatt bő húszperces késéssel indult találkozón már az első félidőben megmutatkozott a két együttes közötti különbség. Mindjárt egy nagy hazai helyzettel kezdtek a vendéglátók. Török kapufája borzolta a rácalmási kedélyeket. A 26. percben Sági tizenhatoson belüli buktatásáért és a védő kezére pattant labda miatt tizenegyest fújt Szabó játékvezető. A büntetőt Horváth értékesítette. A 41. percben Török lövését még hárította Tóth, de a kipattanóra érkező Bakos a hálóba küldte, 2–0. A szünet után egy darabig folytatódtak a mezőfalvi támadások, Bakos remek beadással hozta helyzetbe Ságit, aki már a harmadik mezőfalvi találatot jegyezhette. A 60. percben ismét Horváth akciózhatott, ezzel négy gól lett a Mezőfalva előnye. Ezután kissé magára húzta Bakos János legénysége az ellenfelet. Az elszórakozott pillanatoknak egy szépítő találat lett a következménye. A rácalmási Horváth egyenlítése azonban új lendületet adott a hazaiaknak. A 86., illetve a 89. percben Bakos kétszer is betalált, így a mérkőzés végső állását is tükröző 6–1-es eredménnyel zárult a meccs. A Mezőfalva a kihagyott helyzetek ellenére megérdemelten írhatott három pontot. A Rácalmás derekasan küzdött, de a nagyobb játékerővel rendelkező Mezőfalvát nem győzhette le.

Fekete mezben a Mezőfalva csapata ezúttal megmutatta valóságos formáját, a Rácalmás együttese csak szépíteni tudott. Képünkön Szili Gábor és Juhos Béla csatája
Fotó: Horváth László

Bakos János, a mezőfalvi csapat edzője örömmel konstatálta az eredményt. A végére kissé elfáradt a Rácalmás, amit keményebb játékkal próbáltak kompenzálni. Ennek ellenére jó iramú, tisztességes összecsapásban dőlt el a pontok sorsa. Adalék a mezőfalvi eseményekhez, hogy ezúttal Bakos János edzőtárs nélkül ült a kispadon, mivel korábbi partnere, Südi László távozott a csapattól.

Az éllovas Nagyvenyim meglepetésre gól nélküli döntetlennel fejezte be a hét végét. Horváth Csaba nagyvenyimi edző érdeklődésünkre elmondta, hogy erős felállással, a megye I-ből visszajátszó csapattagokkal találták szembe magukat, így sokkal nehezebb dolga volt együttesének. Talán ezzel is indokolható a gólnélküliség. Egyébként eléggé kiegyenlített mérkőzés volt – hallottuk a tájékoztatóban.

Lajoskomárom II – Nagyvenyim 0–0

Nagyvenyim: Gregorich, Csizmadia, Pulai, Szabó, Nunkovics, Bíró, Freud, Rakonczai (Vajai), Gászler, Ürmös, Gaszler (Hirtling).

A különlegességek sorát bővítette a Kisapostag – Alap találkozó is, a mérkőzés nem mindennapi momentuma, hogy 2–2-es elosztásban négy kiállítás is történt.

Kisapostag Duna – Alap 2–2 (1–1)

Kisapostag Duna: Hegedűs – Kiss, Dénes, Fülöp, Nagy (Major), Törjék, Fürj, Szőcs (Szabó), Varjas, Csima, Volf.

Gólszerző: Varjas (9.), Kaszás (34.), Major (50.), Fürj (72.).

Nem így végződött viszont a Nagylók – Kulcs mérkőzés, amelyről Ócsai Norbert játékos, korábbi edző adott rövid tájékoztatást: – Mindkét csapatot nagyon kapkodó játék jellemezte, amelyben egyik sem harcolt ki mezőnyfölényt. A helyzetek száma alapján Kulcs a nagyobb győzni akarással megérdemelten szerezte meg a győzelmet.

Nagylók – Kulcs 3–4 (1–2)

Kulcs: Lengyel – Szeitz, Godó, Ócsai, Völcsei, Balla, Cseresnye, Mácsfalvi, Morva, Horváth (Kolmankó), Jakubek.

Gólszerző: Szekeres (22.), Killer (52.), Takács (86.), Mácsfalvi (6.). Ócsai (45.), Morva (63.), Balla (74.).

További eredmények: Mezőszilas – Cece 3–3, Vajta II – Dég 6–1.