megyei foci

2018.10.01. 19:33

A hatodik helyre lépett előre a Mezőfalva csapata

Két kivétellel az otthon játszó csapatok győztek a Fe­jér megyei labdarúgó-bajnokság I. osztályban a hét végén. A Mezőfalva idegenbeli győzelemmel, a Baracs pedig hazai döntetlennel zárta a hetedik fordulót.

A városkörnyéki csapatok közül csak a Baracs játszott otthon, a Sárbogárd csapatát fogadva.

Baracs – Sárbogárd 1–1 (1–0)

Baracs: Boldog – Parádi, Rezes (Badi 63.), Prókai (Fülöp 56.), Lázár, Bartók, Tóth (Szili 74.), Németh (Nagy 81.), Mazán (Sebestyén 90.), Éliás, Varga. Góllövő: Tóth (39.), illetve Laták (79.).

A házigazdák az első félidőben többször is a kapu elé szorították ellenfelüket. Mindjárt az elején Rezes fejelt kapufát egy jobb oldali beadásból. A Sárbogárd csak néhány kontrával válaszolt a baracsi rohamokra, azonban ezek az akciók sem akadályozták meg a vendéglátókat, hogy az első félidőben vezetést szerezzenek. A 39. percben Éliás Zsolt szöglete okozott kapu előtti kavarodást, amelyből Tóth Árpád jött ki a legjobban. Középről megküldött lövésével előnyhöz juttatta a Baracsot.

A szünet után némileg változott a játék képe, mert a Sárbogárd sokkal tempósabb futballt erőltetett. Az iramváltásnak a 71. percben lett eredménye, amikor a szögletzászlótól beívelt labdára Laták érkezett jó ütemben, és tizennégy méterről egyenlített. Összességében jó iramú, változatos futballt láthattunk. Az első félidőben a Baracs dominált, a másodikban viszont elfáradt a hazai együttes, így Sárbogárd átvehette a kezdeményezést, és végül mentett egy pontot. – Megérdemelt döntetlennel vonulhattak öltözőbe a csapatok. Az elmúlt heti Magyar Kupa miatti pihenő zökkenthette ki a ritmusból a hazaiakat – értékelte a látottakat Idei Szabolcs baracsi edző.

Sárgában a vendég sárbogárdi Gráczer Bence próbálja megtartani a kapura törő baracsi Lázár Dávidot. A mérkőzés végén mindketten egy pontnak örülhettek Fotó: Horváth László

Kisláng-Telmex – Mezőfalva 0–1 (0–1)

Mezőfalva: Papp – Balázs, Szabó, Ráthgéber, Nagy, Sági, Márki, Facskó, Ürmös, Godslove (Sági 71. p.), Paget. Góllövő: Ráthgéber (41.).

Ami a többi meccset illeti, nagy trauma ezen a héten nem érte a csapatokat. Egyedül a Tordas lőtt négyet a Sárosdnak, akik csak egy góllal tudtak válaszolni. Továbbra is a Bicske vezeti a tabellát, a Mór viszont ott lohol szorosan a nyakán. Az Ercsi visszacsúszott a dobogóról, és helyét a Főnix vette át. A középmezőnyben a Mezőfalva egyet lépett előre, valamint a Baracs is felzárkózott ehhez a csoporthoz. A lista végén a Lajoskomárom, a Kisláng és az Enying harcol a pontokért, egyelőre kevés sikerrel.

Eredmények: Bicske – Ikarus Maroshegy 3–2, Főnix –Martonvásár 3–0, Mór – Ercsi Kinizsi 3–2, Enying – Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 0–3, Tordas – Sárosd 4–1.

1. Bicske 6 6 0 0 23-5 18

2. Mór 6 6 0 0 21-6 18

3. Főnix FC 7 5 0 2 18-6 15

4. Ercsi Kinizsi 7 4 1 2 16-8 13

5. Sárosd Kronos 6 4 0 2 15-7 12

6. Mezőfalva 6 3 2 1 10-8 11

7. Gárdony-Agárdi 6 3 0 3 13-9 9

8. Ikarus-Maroshegy 6 3 0 3 12-8 9