DKKA

2022.01.31. 20:56

Sikerült önmagukat megverni, szerdán érkezik a Győri ETO

Vasárnap este Kisvárdán játszott bajnoki mérkőzést a DKKA együttese, női kézilabdázóink végül háromgólos vereséget szenvedtek úgy, hogy az utolsó öt percben dőlt el a két pont sorsa a hazaiak javára. Vágó Attila vezetőedző elismerte az ellenfél taktikus játékát, de szerinte a vereséget magának is köszönheti együttese.

A DKKA a hajrában elkövetett hibák miatt nem tudta tartani a kisvárdai rohamokat Fotó: Pusztai Sándor/KM

Fotó:

A mérkőzés előtt egy pont előnnyel állt a DKKA csapata előtt a Kisvárda, ezért volt fontos a győzelem mindkét félnek. A vendégek helyzete a közelmúlt sérülés- és betegséghulláma miatt továbbra sem volt ideális – még mindig voltak hiányzók –, azonban az MTK elleni, múlt heti Magyar Kupa-találkozót is sikerrel megvívták a lányok. Ebből pedig lehetett erőt meríteni.

KISVÁRDA – DKKA 29– 26 (13–13)

Kisvárda: Mátéfi D. – Udvardi 4, Karnik Sz. 2, T. Radojevics 5 (3), Dombi L. 5, Juhász 5, Sztamenics. Csere: Mészáros-Mihálffy, Siska, Bouti 5, Dombi K. 2, Mérai 1, Makkai. Vezetőedző: Bakó Botond.

DKKA: Bartulovic 1 – Kukucska 1, Borgyos 5, Weisheitel 3, Bulath 4 (2), Polics 1, Fodor N. Csere: Wéninger, Hlogyik (kapusok), Szalai B. 5, Farkas 5 (2), Matucza, Kazai 1. Vezetőedző: Vágó Attila.

Kiállítások: 6 perc, ill. –. Hétméteresek: 4/3, ill. 5/4.

A mérkőzésről Vágó Attila azt mondta, az ellenfél jól és taktikusan játszott, azonban kicsit úgy érzi, sikerült saját magukat megverni.

– Az első félidőben négy góllal is vezettünk már, ami után azonban ziccereket hagytunk ki, labdákat adtunk el, így a szünetre aztán egyenlített a Kisvárda. A folytatásban pedig egy-két ember elfelejtette, hogy milyen rendezvényen van, s hogy NB I-es kézilabdázó. Amíg valaki két dolgot nem tud megjegyezni az időkérést követően, hogy mi lesz a ­következő percekben a csapat játéka, addig nincs miről beszélni... Ebből aztán eladott labdákat csináltunk, és a visszarendeződésünk pedig gyenge volt a középső zónában – fogalmazott értékelésében.

Megjegyezte, a találkozó hajrájában volt egy 4–0-s szériája a hazaiaknak, ami megpecsételte a Kohász sorsát. Felpuhult a védelem, kapták az átlövésgólokat, az első tíz percet leszámítva nem volt kapusteljesítmény sem.

– Nagyon sok összetevője van ennek a vereségnek, dolgozunk tovább, remélem, minél előbb visszatalálunk a helyes útra – hangsúlyozta a szakember.

Bakó Botond így értékelt: – Tizenöt nap alatt ez volt az ötödik mérkőzésünk, és mivel az elmúlt időszakban akadtak hiányzóink, kérdéses volt, milyen állapotban leszünk. Tompán kezdtünk, kellett húsz perc, mire felvettük a ritmust. Az első félidőben az átlövőink nem találták el a kaput, ez a fordulás után megváltozott, a védekezés feljavulása pedig lehetővé tette a gyors indulásokat is.

A 13. forduló további eredményei: Győr – Debrecen 31–23, Siófok – Vasas 36–24, Alba Fehérvár – Mosonmagyaróvár 30–27, Budaörs – Érd 30–35.

A DKKA legközelebb szerdán 18 órától a Győri Audi ETO-t fogadja, a mérkőzést a kisalföldiek Bajnokok Ligája-találkozója miatt halasztották el erre az időpontra.

8.Siófok13607404-40712
 9.DKKA12507321-34110