labdarúgás

2021.03.30. 20:00

Kemény mérkőzésen is győzött az élen álló nagyvenyimi csapat

A Horfer Serleg megyei III. Dél felnőtt osztályában a 13. fordulót játszották szombaton és vasárnap. A tabella éllovasa, a Nagyvenyim tovább szaporította pontjainak számát. Beloianniszban nagyon kemény és a hazai csapatnak sok sárga lapjába kerülő mérkőzésről hozta el a három pontot.

Szintén győzelemmel tért haza a Rácalmás Cecéről. Utóbbi csapatnak nem igazán kedvez a szerencse, mivel eddig a lista elejéről kapott partnert. Kulcs megelégedett Nagylókkal szemben egy gól nélküli döntetlennel. A Duna menti csapat a papírforma szerint nagyobb játékerőt képviselne, ráadásul otthoni környezetben fogadta ellenfelét, a gólok azonban most elmaradtak. Még egy mérkőzést láthattak ebben a fordulóban. Vajta II Besnyőn vendégeskedett, ahol a második félidőben majdnem utolérte vendéglátóját.

Beloiannisz – Nagyvenyim 0–4 (0–2)

Beloiannisz: Gyuró – Prekop (Takács 59.), Szabó N., Szabó D., Sztefopulosz, Tóth, Zubulisz, Kiss (Molnár 46.), Lakakisz, László, Eibel.

Nagyvenyim: Ferencz – Tamás (Kovács D. 72. p.), Reith, Fazekas (Csizmadia 82. p.), Biró, Dorogi, Kis, Kovács R. (Török 15.), Gászler L. (Pasqúalini 46.), Freud, Gászler F. (Kiss 77.).

– Nagyon kemény mérkőzésen, 1–5-ös sárgalap-aránnyal vívtunk nagy csatát a Beloiannisszal. Mindjárt a negyedik percben vezetést szerzett csapatunk. A szélen indított támadást Fazekas Sándor, majd Bíró–Fazekas-összjáték után utóbbi fejessel fejezte be az akciót. A 19. percben az újonc Tamás húsz méteren megtolta és ellőtte a labdát a rövid alsó sarokba, ezzel vezettünk két góllal. Az 52. percben Kis Norbert szabadrúgásból növelte a fórunkat. A 75. percben Pasqúalini Adrián egyéni akciója állította be a meccs végeredményét – összegezte a nagyvenyimi tréner, Gászler Ferenc a találkozón történteket.

Cece – Rácalmás 0–1 (0–1)

Rácalmás: Farkas – Tábi, Balogh, Juhos, Kis, Horváth, Südi, Pék, Mészáros (Szabó Z. 87.), Horváth (Szabó I. 73.), Nagy.

A 8. percben Horváth Dániel buktatása után Juhos Béla 25 méterről elvégzett bomba szabadrúgása a hosszú felső sarokban kötött ki. Ezután már csak a mezőnyben birkóztak a felek, de a három pontot végül is a Rácalmás írhatta.

A Cece is négyet kapott a Venyimtől, a labdával Pasqúalini

Kulcs – Nagylók 0–0

Kulcs: Lengyel – Gallai, Godó, Ócsai, Szekszárdi, Cseresnye (Posch 67.), Mácsfalvi (Bíró 77.), Plézer, Fehér, Erdélyi (Lencsés 26.), Balla.

További eredmény: Besnyő – Vajta II 3–2, a Lajoskomárom II – Dég és az Alap – Sárszentágota találkozókat elhalasztották.