célba ért a nagyvenyimi ultratriatlonista

2018.08.25. 10:59

Embert próbáló feladaton van túl Pötör Zoltán

Pötör Zoltán a DTSE színeiben indult el augusztus 15. a svájci Busch városban megrendezésre került Swissultra versenyen és szombat reggel kilenc körül ért célba.

Zsedrovits Enikő

Fotó: DTSE

A feladat embert próbáló volt:

38 km úszás, -ezt Zoltán 20 óra 31 perc, 41 másodperc alatt teljesítette.

Ezután következett az 1800 km-es kerékpár táv, amivel a magyar versenyző 119 óra 17 perc 06 másodperc alatt végzett.

Fotó: DTSE

A biciklis táv után sem volt vége még a versenynek, ugyanis a kerékpárról leszállva a versenyzőknek 422 km -t kellett még futva megtenni. Zoltán 90 órát 47 percet és 18 másodpercet töltött a futópályán.

Így összesen 230 óra 57 perc és 38 másodperces ( 9 nap 14 óra 57 perc) nagyszerű időeredménnyel 4. helyezettként fejezte be a Swissultrát.