Vármegyei foci

2024.03.19. 19:30

Az Adony őrzi veretlenségét, a Nagykarácsony rangadót nyert

A hétvégén a 15. fordulót játszották a Fejér vármegyei labdarúgó-bajnokság másodosztályú együttesei. A déli csoportban listavezető Adony otthon az Előszálással szemben szerzett újabb három pontot, ezzel tovább őrzi veretlenségi sorozatát.

Kővári Lászlóéknak is voltak helyzetei a Negyvenyimmel, de mégis a Nagykarácsony lőtt gólokat

Fotó: Hováth László

A Baracs a tabella utolsó harmadában küzdő Besnyőhöz látogatott, ahol kérdés nélküli győzelemmel erősítette a gólkülönbségét. Termelte a találatokat a Sárszentmihály és a Beloiannisz is. A Nagykarácsony otthon játszva javított a Nagyvenyim ellen, így holtversenyben felzárkózhatott a harmadik-negyedik helyre. A "Nagyok" derbije előtt a negyedik helyen álló hazai csapat két ponttal előzte meg őket követő riválisát.

Nagykarácsony – Nagyvenyim 2–0 (0–0)
Nagykarácsony: Turi – Szabó M., Kovács D., Szabó Sz., Gráczer, Kovács R., Mohácsi, Rezes, Jákli, Szabó J., Horváth (Varga 82.).
Nagyvenyim: Török – Rabijász (Kovács D. 56.), Fekete (Árva 72.), Máthé, Balogh, Slett, Pinczési, Furuglyás, Kővári, Gászler (Czékmán 80.), Cislo.

Gólszerző: Kovács R. (61.), Jákli (71.).

Mergl István, nagykarácsonyi edző: – A szünet utáni játékrész hasonlóan alakult, mint az első. Sok helyzetet kidolgoztunk, de ezekből az elsőben nem, a másodikban azért kettőt berúgtunk.

A lehetőségek alapján rászolgáltunk erre a győzelemre.

- Két akciógóllal jobbak voltunk, valamint egy büntetőt is kihagytunk.

Adony – Előszállás 4–2 (2-0)
Adony: Rácz – Budai, Bagócz­ki, Virág (Fábián 69.), Kaló (Glonczi 87.), Hamar (Hegedűs 83.), Holentoner, Tóth, Balogh, Tatár, Bongár (Györki 87.).
Előszállás: Gulyás – Felföldi (Bencze 61.), Kovalovszky, Kvárik (Kovács 75.), Horváth (Kercza 45.), Nyári, Balogh (Reichardt 33.), Szalai (Bognár 78.), Béres, Németh, Romhányi.

A szünetig Hamar és Virág találatával vezettek a hazaiak. A félidő után gyorsan érkezett az újabb adonyi gól, megint Hamar révén. A vendégek azonban Béres  duplájával négy perc alatt egyre zárkóztak, a hazai közönséget Balogh 77. perces gólja nyugtatta meg.

Boldóczki Sándor adonyi edző: – Nem számítottunk sima meccsre, de azért nyertünk néggyel. Ráadásul két szabályos gólunkat is elvették, tehát rúgtunk hatot és csak 4–2-re nyertünk.

Való igaz, minden bajnokin meg kell szenvedni, ahogy ezért a győzelemért is tettük.

- Megítélésem szerint megérdemelten írhattunk három pontot. Próbálunk minden találkozón a legjobbat nyújtani. Ez volt a tizennegyedik mérkőzésünk, ahol nem kaptunk ki. Reméljük minél később jön el ez a pillanat.

Masinka Csaba, előszállási edző: – Az első negyedórában három jó helyzetünk is volt, de sajnos ezek kimaradtak. A szünetet követően kitámadtunk, amiből gólt kaptunk, de utána feljöttünk. Azonban újabb gólt szerzett ellenfelünk és ezzel vége is volt számunkra a mérkőzésnek.

Szerintem nem volt sima meccs, ha az elején betalálunk, akkor szorosabb lesz a végeredmény.

A forduló további eredményei: Beloiannisz – Káloz 6–2, Sárszentmihály-Masterplaszt – Aba Sárvíz 6–2, Polgárdi – Seregélyes 3–2, Besnyő – Baracs 1–5.