Pótlás

2024.03.27. 17:46

A III. Kerület ellen itthon sem lehet gond a győzelem

A DFVE női vízilabdázói, folytatva az erőltetett menetet, szerdán 19 órakor a III. Kerületi TVE ellen játszanak itthon bajnoki mérkőzést.

Sümegi Nóra három góllal zárt

Vad Lajos csapata a szombai Bajnokok Ligája csoportkör zárása után – 18–12-es vereség a címvédő spanyol Sabadell otthonában – a hazai pontvadászatot folytatja. A szerdai találkozót eredetileg március 9-én rendezték volna, azonban az újvárosiak hazai BL-meccse miatt mostanra halasztották. A két gárda éppen két hete játszott egymással, akkor a tavalyról, harmadik fordulóból áthozott meccsen 16–8-ra nyertek idegenben Gardáék.

Ezúttal is a DFVE lesz az esélyes, főleg hazai pályán, a siker pedig mindenképpen kell az elődöntőbe zajló versenyfutáshoz, ugyanis a harmadik, negyedik helyre a Dunaújváros mellett az Eger és a BVSC pályázik még. Jelenleg e trió azonos pontszámmal áll a 3-5. helyen, a heveisek viszont egy meccsel többet játszottak.
A héten aztán még egy feladat vár a lányokra, bár az jóval könnyebb lesz, a kilencedik Tatabánya otthonában szombaton délután.