Vízilabda

2024.03.13. 13:27

A BL után máris a bajnokságban jön az újabb kihívás

Egy korábbról elmaradt mérkőzés pótlásán szerdán este a III. Kerület vendégeként ugrik medencébe a DFVE női vízilabda együttese.

Dobi Dorina három góllal zárt

Fotó: Szabóné Zsedrovits Enikő

Erőltetett menetben folytatja a MOL OB I küzdelmeit a dunaújvárosi csapat, innentől kezdve szerda, szombat ritmusban játsszák a mérkőzéseket az alapszakaszban, hogy minél előbb "lepörögjön" a szezon, utána pedig a válogatott olimpiai felkészülése kezdődhessen.

Szerdán a harmadik fordulóból elhalasztott, majdnem teljes kört pótolja a mezőny – egyedül a Fradi-Győr meccset játszották le októberben – a DFVE együttese 19 órától a III. Kerületi TVE vendége lesz.

Sose könnyítették meg a dolgunkat, így nehéz, kemény mérkőzésre számítunk most is.

– Reméljuk a gyakorolt dolgokat sikerül beépíteni a játékunkba, és sikerrel zárjuk a találkozót – mondta Pál Réka a klub közösségi oldalára feltöltött videóban.

A találkozó esélyese a vendég alakulat, a lányok ráadásul sikerélménnyel vághatnak neki a meccsnek, hiszen szombaton hazai medencében a Bajnokok Ligája csoportkörben legyőzték a francia Mulhouse csapatát.

A bajnokságban jelenleg Vad Lajos gárdája a harmadik helyen áll, a fővárosi csapat pedig az ötödik, mindkét fél egyaránt kilenc meccsen van túl, az újvárosiaknak három pont az előnyük mai riválisukkal szemben, akikkel még nem találkoztak a szezonban, ugyanis a szombatra kiírt hazai felvonást a BL-találkozó miatt március 27-re halasztották.

A rivális a szezonban szoros meccset játszott például az Egerrel és az UVSE-vel, csak egy góllal kaptak ki, viszont február végén az Eger ellen meg nagy pofonba szaladtak bele, amikor 23-12-re nyertek a hevesiek.

A forduló további párosítása: UVSE - Szentes, Szeged - Tatabánya, BVSC - Eger. Korábban lejátszották: Ferencváros - Győr 25-10.