Vármegyei foci

2024.03.26. 15:30

A Baracs csalódást keltő döntetlenje, a Nagyok sikerei

Találatokban eseménydús körön vannak túl a Fejér vármegyei labdarúgó-bajnokság II. osztály déli csoportjának együttesei. Pontak veszített a második Baracs, nem hibázott a dobogóra hajtó Nagykarácsony, a Beloiannisz is meggyújthatta a görögtüzet, mert az Aba Sárvíz-től hozta el három találattal a győzelmet.

Az Előszállás hajrája csak a szépítésre volt elég a Nagykarácsony ellen, akik érvényesítették a papírformát

Az Előszállás – Nagykarácsony szomszédvári rangadón egyértelműen a vizitálók voltak az esélyesebbek.
Előszállás – Nagykarácsony 1–2 (0–1)

Előszállás: Gulyás – Kovalovszky, Nyári, Béres, Garbacz (Reichardt 46.), Horváth G. (Mukli 55.),  (Felföldi 46.), Bozsoki, Romhányi (Kvárik 69.), Horváth K. (Szalai 69.), Németh.
Nagykarácsony: Miklós – Szabó, Kovács (Horváth Zs. 67.), Gráczer, Varga (Demeter 69.), Mohácsi, Jákli, Rezes, Szabó M. (Nagy 46.), Horváth B., Szabó J.

Az első félidőben gyorsan vezetéshez jutott a Nagykarácsony, a 9. percben Kovács szabadrúgása akadt meg Gulyás kapujában. A szünetet követően ismét a vendégek találtak be Nagy révén, aztán a 77. percben Mukli szépített. Ez felpörgette az előszállási csapatot, de végül nem sikerült egyenlíteniük, a Nagykarácsony sok helyzetet kidolgozott és uralta a játékot.

Masinka Csaba, Előszállás: – Igazából a második játékrész utolsó húsz percében dolgoztunk ki több helyzetet, ezzel mentettük a becsületet.

Sajnos ismét az eredmény után futottunk.

Mergl István, Nagykarácsony: – Az első félidőben jól futballoztunk, helyzeteket alakítottunk ki. Jól jött, hogy a szünet után mindjárt megrúgtuk a második gólunkat, aztán megőriztük az előnyünket.

Nagyvenyim – Sárszentmihály 3–2 (0–1)

Nagyvenyim: Lukács – Fekete, Máthé, Princz, Szabó (Gászler 83.), Varga (Czékmán 60.), Kővári, Furuglyás, Balogh, Cisló (Slett 46.), Török Barsa.

Nem indult jól a hazai együttes első félideje, mert a Sárszentmihály Tornyai lövésével vezetést szerzett. A vendéglátók csak a 48. percben válaszoltak Balogh találatával. A 72. percben Fekete is beköszönt,  tizenegyesből Princz fejezte be a nagyvenyimi gólgyártást. A 89. percben Fodor még kozmetikázhatta a mérkőzés állását, de változtatni a pontok sorsán már nem tudott.

A Nagyvenyim a középmezőny elején gyűjti a pontokat és akár a dobogóra is kacsingathat

Vaskó József, Nagyvenyim:

Foghíjasan álltunk ki, sok fiatallal, de ez nem mentség az első félidőre.

- Ráadásul egy érthetetlen gólt kaptunk a tizenhatosról fejessel, 3–1-nél a jogos büntető sem hiányzott. Ennek ellenére sok helyzetet kidolgoztunk, irányítottuk a játékot és akár nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna.

Baracs – Sárosd II. 1–1 (1–0)

Baracs: Vaszócsik - Prókai, Hepp (Áldott 73.), Takács, Nagy E. (Sbihi 73.), Fülöp, Kiss (Kozma 85.), Szurma, Huber, Éliás, Fejes (Deli 46.).

Gólszerző: Éliás (6.), illetve Vachler (67.).

Baracs, Körmendi Zsolt:

Sajnos most sem tudtunk felnőni a feladathoz.

- A kidolgozott helyzeteinket nem tudjuk gólra váltani. Az ellenfél kapuja előtt egyszerűen leblokkolunk, így nehéz mérkőzést nyerni. Nagyon csalódott vagyok.

A 16. forduló további eredményei: Seregélyes – Besnyő 9-0, Káloz – Polgárdi 1-5, Aba – Sárvíz – Beloiannisz 0-3. A listavezető Adony szabadnapos volt.