Tapasztalatok

2024.02.09. 10:25

A három BL-csapat után most kezdődik igazából a tavasz a Kohásznak

A Győr, a Debrecen, majd szerdán a Ferencváros ellen játszottak egymás után a DKKA női kézilabdázói másfél hét alatt. Ezek a meccsek tapasztalatszerzésre, a saját játék tökélesítésére voltak jók.

Három Bajnokok Ligájában szereplő ellenféllel szemben próbált meg minél többet kihozni a meccsekből a Kohász

Fotó: Szabó Máté/DKKA

A szerdai bajnokin a zöld-fehérek tizenkét góllal nyertek, dr. Paic Róbert a Kohász egyik szakvezetője a mérkőzésről elmondta, ezen két céljuk volt, a tisztes helytállás, ami hellyel, közzel sikerült, valamint, hogy építsék a saját taktikájukat.
– Szokás szerint bent maradtunk az öltözőben az első tíz percben, nagyon enerváltan kezdtünk.

Utána kicsit magunkra találtunk, megpróbáltuk a saját játékunkat játszani, már amennyire a Fradi ellen ezt lehet. Szervezettek voltunk védekezésben, szép dolgukat csináltunk támadásban is.

– A második félidőben volt egy kisebb hullámvölgyünk, ekkor megint növelni tudta előnyét az FTC. A tizenkét gól nem mondható méretes nagy zakónak, a lehetőségekhez képest tisztesen helytálltunk.

Paic Róbert szerint számukra igazából most kezdődik a bajnokság tavaszi szakasza, Győr, DVSC, FTC elleni mérkőzés tapasztalataival a lehető legjobbat kell nyújtani a számukra fontos találkozókon.

A mérkőzésen kiemelkedett az ellenfélnél játszó, dunaújvárosi Klujber Katrin, akinek jó érzés volt visszajönnie, főleg, hogy sok családtagja ott volt a csarnokban.

–  Én persze a meccsre koncentráltam végig. Nálunk is volt kis hullámvölgy védekezésben, de segítettük egymást, gyors gólokat tudtunk lőni, amivel könnyebb is volt a találkozó, ezen felül egy percre nem álltunk meg. A hétvégén sokkal fontosabb meccs jön, jó, hogy el tudtuk osztani a játékperceket – nyilatkozta.

Az Allan Heinét helyettesítő Mihály Attila így értékelt a Fradi részéről: – Nagyon speciális helyzetben van a csapatunk, mert a szerda-szombat ritmus fizikálisan és mentálisan is elég nehéz. Dunaújvárosban minden szempontból jól szerepeltek a lányok, végig remekül koncentráltak, kontrollálták a játékot.

A hazaiak erős nyomást gyakoroltak ránk, ezért különösen örülök, hogy ilyen magabiztosan tudtunk győzni.

A 14. forduló további eredményei: DVSC Schaeffler - Alba Fehérvár KC 39-27, Mosonmagyaróvár – Budaörs 36-33, Békéscsaba – Győr 24-34. Szombaton játsszák: MTK Budapest – Kisvárda, NEKA – Vasas SC.