Nagy csaták

2024.01.22. 17:01

Végül legyorsulta őket a Győri Audi

A DKKA első osztályban játszó U17-es és U19-es kézilabda együttese is egyaránt az élmezőnyhöz tartozó Győrt fogadta a korosztályos bajnokságok legutóbbi, múlt heti fordulójában a nyugati csoportban.

Az U17-es csapatban Hermán Viktória két góllal zárt

Fotó: Szabóné Zsedrovits Enikő

A fiatalabb csapat számára ez igazi rangadó volt, hiszen a vendégek a második, míg az újvárosiak a negyedik helyről várták a mérkőzést.
DKKA – Győri Audi ETO 23–24 (12–14)
DKKA: Angyali, Németh (kapusok), Takács 7, Mózsi 4, Erdős 4, Titscher, Hermán 2, Ecsődi A. 2, Virág, Páger 1, Cserháti 1, Erdei-Nagy Cs., Dósai-Molnár 1, Rigó. Szili 1. Edző: Sós Roland.

A csapat szenzációsan kezdte a meccset, fokozatosan növelve előnyét, többször öt góllal is vezetett. 10–5 után azonban összekapta magát a Győr, és egy 7–1-es szériát produkálva, 11–12-re fordított. A második félidőben végig tartotta két, háromgólós előnyét az ETO de a hajrában sikerült feljönnie a Kohásznak egyre, s ugyan több labdája is volt a csapatnak az egyenlítéshez, ez már nem sikerült. Vereségével a csapat a hatodik helyre csúszott vissza.

CSAPATMGYDVLGKGGKP
1.NEKA13120147231216024
2.Győri ETO KC1311024313339822
3.Moyra-Budaörs Handball139134523975519
4.Kozármisleny SE1290340930010918
5.Bajnok DSE Nemesvámos138234603817918
6.DKKA138144083664217
14.MTK Budapest130013341616-2750

Az U19-es sorozatban pedig a holtversenyben élen álló kisalföldiekkel szemben próbált meg bravút elérni a dunaújvárosiak alakulata.
DKKA – Győri Audi ETO KC 29–32 (14–15)
DKKA: Krasznai, Berki (kapusok), Badacsonyi 5, Polányi, Megyeri 5, Egejuru, Borhy 4, Mikó 4, Fehér 4, Maurer 3, Bruzsa 2, Dobos 1, Csökmei 1. Edző: Zubai Gábor.

Az első félidőt az egyenlő erők küzdelme jellemezte, hol egyik, hol másik csapat vezetett. A játékrész végére aztán egy 3–0-ás sorozatnak köszönhetően a vendégek mehettek előnnyel pihenni. A folytatásban ellépett a Győr a Kohásztól, többször is négy góllal is vezettek, azonban a hazaiak tudták tartani a lépést, és nagy küzdelemben a 49. percre Bruzsa góljával sikerült is egyenlíteiük. A végjáték azonban a jobban összpomtosító Győré lett, a DKKA a hetedik helyről várja a folytatást.

1.Győri ETO KC13110246834312522
2.NEKA13110241630910722
3.SZISE - Bamba Marha1311024753888722
4.Moyra-Budaörs Handball13100340529311220
5.Chinese Women’s National Team B139043432925118
6.Kozármisleny SE13706343404-6114
7.DKKA13616379400-2113