A végjáték döntött

2024.01.21. 17:00

Szomorúak, hogy legalább egy pontot nem szereztek

A hajráig remekül tartotta magát, azonban a végjátékban egy négyperces kiállítás, illetve több hibája miatt elveszítette a Budaörs elleni szombati, idegenbeli bajnokiját a Dunaújvárosi Kohász.

Agócs Alexandra volt a dunaújvárosi csapat legeredményesebbje hét találatával

Fotó: Szabóné Zsedrovits Enikő

A vendégeknél még mindig hiányzott Lakatos Petra és Arany Rebeka, viszont Horváth Anna újra a keretbe került. A mérkőzés előtt egy ponttal állt a Dunaújváros a korábbi és jelenlegi válogatott játékosokat soraiban tudó házigazdák előtt a tabellán, így mindkét fél számára komoly rangadó volt a találkozó.

BUDAÖRS – DKKA  28–26 (13–15)

Budaörs: Mistina K. – SZABÓ-MÁJER 5, SZEKERCZÉS 5 (1), Debreczeni-Klivinyi 4 (2), Gorilszka 2, Hudák 1, Tóth M. 1. Csere: Vártok R. (kapus), Gergely-Zsigmond, PÁLOS-BOGNÁR 7 (1), Szövérdffy-Szabadfi 1, Uhrin 1, Schneider, Szabó 1. Vezetőedő: Buday Dánie

DKKA: OGUNTOYE 1 – AGÓCS 7, Trawczynska 4 (4), Szalai 2, Nick 1, Horváth P. 1, Sallai 2. Csere: Wéninger (kapus), Moreno, Paróczy 1, Kopecz 4, Bouti 1, Borgyos 2, Csáki, Gajdos, Horváth A. Vezetőedző: dr. Paic Róbert.

Kiállítások: 10, ill. 12 perc.

Hétméteresek: 6/4, ill. 4/4.

Jól kezdte az első félidőt a Kohász, s ugyan a Budaörs többször is egyenlíteni tudott, de erre mindig volt válasza dunaújvárosiaknak. Az első perc után a félidő derekán vezettek ismét a budaörsiek (9–8), de innen meg a Kohász fordított és lépett el három góllal, az utolsót a remekül védő Oguntoye dobta, 11–14. A szünetig ebből aztán két gólt meg is őrzött a csapat.

A fordulás után a 39. percre megint egál volt az állás, 18–18, aztán nem sokkal később kettős emberhátrányba került a Kohász, de ebből remekül jött ki, hiszen Oguntoye védései között Borgyos gólt tudott szerezni, 18–19. Minimális előnyét egészen a 47. percig tartotta a DKKA, de aztán nehéz helyzetbe került, ugyanis a balszélről kiállították Csákit – a játékvezető szerint kitette a csípőjét, amikor a támadó beugrott. Az ítéletet komplett felháborodás fogadta a vendégektől, majd a lefelé bandukoló játékosra a másik játékvezető „ráfújt” még két percet. Ennek ellenére 24–24-ig tovább tartott a kiélezett küzdelem, aztán a Budaörs zsinórban három góllal elhúzott. Ebből egyet lefaragott az újvárosi csapat, ám miután az utolsó három percben hibái révén gólképtelen maradt, a hazaiak megnyerték a rangadót, így megelőzték a nyolcadik helyre visszacsúszó Kohászt.

A találkozóról azt mondta dr. Paic Róbert, hogy megérdemelt győzelmet aratott a Budaörs, azonban nagyon szomorúak, mert ötven percig remekül bírták és tartottuk a lépést velük.

Úgy éreztük, van keresnivalónk, koncentráltan játszottuk kemény védekezéssel, s ami a legfontosabb: látszott a lányokon a küzdőszellem. Hellyel, közzel meg is tudtunk zavarni a hazaiak játékát, tehát minden jól alakult. Aztán sajnos a végén az a kettős kiállítás megzavart minket, jobban is, mint kellett volna. Onnantól a védekezés sem működött, lelassult a játékunk, illetve ziccereket hibáztunk.

- A legnagyobb probléma, hogy hagytuk a Budaörs átlövőit érvényesülni. Luxus volt az utolsó tíz percet így elengedni, főleg, hogy kiváló kapusteljesítményünk volt. Pedig úgy festett, van keresnivalónk, ezért fáj ez a vereség. Nem titok, az ellenfél volt az esélyesebb, de végigélve a meccset, nagyon szomorúak lehetünk, hogy legalább egy pontot nem szereztünk.

Buday Dániel: – Jó csapat a Dunaújváros, formába lendült, szóval nehéz volt ellene készülni. Bár helyenként voltak kiváló periódusaink, nem játszottunk jól, de a küzdelem, az akarat és a csapategység megvolt.

A védekezésünk hozta meg a sikert és az, hogy kritikus helyzetekben jó döntéseket hoztunk. Fontos pontokkal gazdagodtunk.

A 12. forduló további eredményei: NEKA – Alba Fehérvár 27-27, Kisvárda – Békéscsaba 25-21. Vác- MTK 32-29, Vasas - FTC 39-28. Korábban lejátszották:  Győr – DVSC 25–23, Kozármisleny – Mosonmagyaróvár 20–35.

7.Vasas SC12426307348-4110
8.DKKA12507315378-6310