Idegőrlő harjá

2024.01.23. 18:37

A szépítő találat után megérezték a „vérszagot”

Az NB II-es futsalbajnokság nyugati csoportjában a felsőházi rájátszásért harcban lévő dunaújvárosi csapat hétfőn este Tihanyban nagy csata után, idegtépő hajrával győzött.

Balogh Tamás

Vincze Dezső hajrában szerzett góljaival nyert a csapat

Fotó: Balogh Tamás

Tihanyi FC – Dunaújváros Futsal 2–3 (1–0)

DF: Tóth Sz. – Szili, Varga, Németh, Vincze. Csere: Ivacs, Szedmák, Fekete, Puskás, Kuti, Kiss. Edző: Tóth Árpád.

Nem lehet kétségünk, hogy a nagy tét túlfűtötté tette a hangulatot, az első gólt a hazaiak lőtték a 6. percben, s előnyüket a szünetig is megtartották. A második félidő a legszebb tihanyi álomként kezdődött, ugyanis Tar nyolc perc után megerősítette a vezetésüket. Ez pontosan elég volt ahhoz, hogy végképp felpörgesse az újvárosiakat, ennek köszönhetően előbb Ivacs Gábor szépített a 35. percben, aztán a következő kettőben Vincze Dezső két találatával lerendezték a végeredményt.

Tóth Árpád, a dunaújvárosiak edzője így értékelte lapunknak a meccset: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz.

Viszont senki sem így akarta megnyerni a meccset, hogy az utolsó pillanatig izgulni kelljen.

– Az első félidőben nem voltunk elég agresszívak, illetve nem tudtunk élni a lehetőségeinkkel, míg az ellenfél kihasználta egy nagy hibánkat. A másodikban fokoztuk a nyomást, de sajnos megint gólt kaptunk. Ennek ellenére nem omlottunk össze, és a rengeteg helyzetnek meg lett az eredménye.

Igazából a szépítő találat után megéreztük a „vérszagot”, illetve azt, mit kell pontosan játszanunk, amivel szerencsére meg tudtuk fordítani a mérkőzést.

A 15. forduló további eredményei: Nagykanizsa - TFSE 2-7, Mad Dogs-Viadukt SE - Érd-SZISE 5-1, UTE - Haladás II. 15-1, Asterx SC Érd - ELTE-BEAC 5-7.