Kihívás

2023.11.12. 19:30

Nem lesz könnyű, de győzni megy a Dunaújváros Futsal

A könnyű meccsek mára már kimentek a divatból, vagy talán soha nem is voltak olyanok. Éppen ezért nem kérdés, hogy a férfi futsal NB II. nyugati csoport 9. fordulójában hétfőn 20 órakor kezdődő Mad Dogs-Viadukt SE – Dunaújváros mérkőzésre is komolyan kell készülnie a feleknek.

Balogh Tamás

Fotó: Szabóné Zsedrovits Enikő

A házigazdák hetedik helye nem éppen dicsekedni való pozíció, de egy kicsit becsapós. Kicsit árnyaltabb a kép, ha figyelembe vesszük, hogy rajtuk kívül csak a Haladás II. és a Nagykanizsa játszott hét mérkőzést, a többiek pedig már túl vannak a nyolcadikon is. Nem is beszélve az ELTE-BEAC-ról akik már kilencnél tartanak.

A legutóbbi meccsükön a Haladás II.-nél vendégeskedtek, akik 4-2-re látták el a bajukat. A félidő (3-1) durvább volt, aztán szépítettek, de a végén csak megpecsételődött a sorsuk. Előtte az ELTE-BEAC-ot verték a saját pályájukon 2-1-re.

A Dunaújváros számára figyelmeztető lehet ez az imént emlegetett mérkőzés, ami az ellenfelüknél az első hazai volt ebben a szezonban. Ahogy mondani szokták, tudnak ők, ha hagyják, hogy játszanak. Az Érd és a Tihany ellen viszont magabiztosan nyertek – idegenben, nem mondhatnánk rájuk, hogy gyenge csapat

A negyedik DF esetében az fixre vehető, hogy komolyan veszik ezt az ellenfelet is, és a korábbi hibáikból kigyógyulva, nagy csatára késztetik a hazaiakat. A legutóbbi találkozóikon már újra stílusosan és eredményesen játszottak, ami a helyezésükön is látható. Miután az ELTE és a Haladás II kiénekelte a szájukból a sajtot, a sarkukra álltak, amin előbb a Tihany bánkódott, majd egy önbizalomnövelő döntetlennel visszatért a korábbi lendületük. Legutóbb magabiztos és szép játékkal az Érdet verték 5–1-re.