Labdarúgás

2023.11.27. 09:30

Az újonc Mezőfalva a középmezőnyben zárta az őszi szezont

A Fejér vármegyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság utolsó idei fordulóját játszották a hétvégén. A Mezőfalva egygólos vereséggel zárta az évet, de újoncként a vártnál jobb helyen, a középmezőnyben.

Mezőfalva a 10. helyről várja a folytatást

A 15. fordulóval véget értek a 2023-2024-es idény őszi fordulói, csak a Sárosd – Csór Truck-Trailer elmaradt mérkőzés van hátra, ami sárosdi győzelem esetén a csapatot a hetedik helyről kilőheti az ötödikre. Az élen kilenc pont előnnyel a Máv Előre FC Főnix csapata zárta a bajnokság első felét. A dobogóra még a Sárbogárd és a Tóvill-Kápolnásnyék fért fel. Előnyük azonban nem olyan nagy, hogy a középmezőny együttesei a tavasszal ne okozhatnának aggodalmat az érmes helyek mostani birtokosainak.

A városközeli Mezőfalva a középmezőnyben, a 10. helyen végzett, ami az osztályban újoncként a vártnál is szebb teljesítményt jelent. Villám Balázs együttese az utolsó fordulóban majdnem elhozott egy pontot Martonvásárról. A házigazdák a 74. percben lőtt egyetlen góllal győztek csak.

Martonvásár – KK Grain Kft.-Mezőfalva 1-0 (0-0)

Martonvásár: Farkas - Pully, Füle, Molnár, Horváth, Füzér, Fügedi, Kádár, Jordáki, Gerebenics, Neuvert. Csere: Habos, Gábor, Kóka, Pintér, Keresztesi.

Mezőfalva: Kovács Á. - Rakonczai, Rózsahegyi, Kis, Török, Tonka, Németh L., Németh B., Villám, Kovács K, Morár. Csere: Sági, Kovács B.

Az első félidőben Mezőfalva nyújtott jobb mezőnyjátékot, de a helyzetekből gólig nem jutott el. Szünetet követően fél óra is eltelt mire a házigazdák megtalálták a mérkőzés egyetlen gólját. A Mezőfalva hősiesen küzdött, de most nem jött össze az egyenlítés. Jól fog jönni a téli pihenő – ezt már Villám Balázs mezőfalvi edző mondta lapunknak. A szünetben érdemes lesz átbeszélni a tavaszi folytatást és rendezni kell a sorokat.

A 15. forduló eredményei: Sárosd – Mór 1-2, Mány-Bicske II. – Sárbogárd 2-1, Tordas – Enying 4-0, Lajoskomárom – Bodajk 3-1, Máv Előre Fc Főnix – Maroshegy 3-2, Ercsi Kinizsi – Csór Truck-Trailer 3-2.