Labdarúgás

2023.05.15. 12:14

Úgy potyogtak a gólok, mint az eső

A Fejér vármegyei labdarúgó bajnokság II. osztály Aquantis csoportjának 24. fordulójában a Beloiannisz borította a papírformát, miután megfordítva az állást, legyőzték a második helyezett Nagykarácsonyt. Előszálláson alkalmatlan volt a pálya a játékra, a Nagyvenyim tizennégy gólt kapott.

A Baracs (sárgában) a második félidős góljával tartotta otthon a három pontot

Ami a többieket illeti, a Baracs keményen szedegeti a pontjait, hogy maradhasson a dobogón. Mögötte a Polgárdi még veszélyes lehet a harmadik helyre. Pont a Baracs vendégeként zárják az utolsó fordulót, így nagy csatára számíthatnak a szurkolók. A Nagyvenyim az Aba otthonában szenvedett kiadós vereséget. Előszálláson az eső és a pálya állapota miatt elmaradt a Mezőfalva elleni mérkőzés.
Baracs – Kisláng  2–1 (1–1)
Baracs: Vaszócsik – Hepp, Áldott (Huber 61.), Prókai (Dobrovitz 81.), Szurma, Balogh D. (Sbihi 77.), Nagy (Deli 58.), Takács, Mészáros, Badi, Rózsahegyi.
Az első félidőben Takácsot kaszálta el egy szerelni próbáló vendégjátékos a tizenhatoson belül. Az akciót büntetővel jutalmazta Kupi Zoltán játékvezető. Balogh a büntetőt nem hagyta ki. A félidő vége előtti percekben szabadrúgáshoz jutott a Kisláng, a kapura tartó labdát Vaszócsik kitornázta a háló elől, de a kipattanóra keletkezett keveredésből a hosszúra visszarúgott labdát már nem védhette. A szünet után összekapták magukat a vendéglátók és bár a sok helyzet ellenére csak egy gólt szereztek Prókai révén a 62. percben, mégis megoldották a feladatot a három pontért.
Körmendi Zsolt baracsi edző: – Az első félidőben sok hibával játszottunk, amit az ellenfél ki is használt, így a vezető gólunknak nem sokáig örülhettünk. A második játékrészre összekaptuk magunkat és jobban koncentráltunk, aminek meg is lett az eredménye. Nem szép játékkal, de itthon tudtuk tartani a három pontot.
Beloiannisz – Nagykarácsony 5–3 (2–3)
Beloiannisz: Jurák – Vizi (Egervári 64.), Baka, László B. (Kiss 46.), Kovács, Nebucz, Rizojanisz, Balla, Szántó, Tóth, László Zs.
Nagykarácsony: Farkas – Gábris, Gráczer, Kovács, Éliás, Mohácsi, Jákli (Wadolowski 46.), Rezes, Berta, Szabó (Lukács 75.), Horváth.
Alaposan rácáfoltak a papírformára a görög falu együttesének játékosai. Az első negyvenöt percben mindkét csapatnak volt lehetősége büntetőt rúgni és azokból gólt szerezni. Először a hazai csapat, majd a vendégek érvényesítették a tizenegyest a 3. és 11. percben, Mohácsi és Szántó révén. A Nagykarácsony a folytatásban Gráczer és Jákli góljaival ellépett, de a Beloiannisz újabb tizenegyessel egyre zárkózott a szünetre. A pihenőt követően azonban már csak a vendéglátóknak jutott gól, a 49., 52. és 85. percben szrzett további három találattal a Beloiannisz fordított és győzött.
Ruzsás László a nyertesek részéről értékelt: – A fiúk beletettek apait, anyait. Jól jöttünk ki a kontráinkból, hiába szorított minket ellenfelünk. Megérdemelten nyertünk.
Adony – Seregélyes 2–3 (1–1)
Adony: Rácz – Tatár, Bognár, Bagóczki, Vukaljovics, Budai, Kaló, Tóth, Hodula (Mónos 74.), Balogh, Kőkuti.
Boldóczki Sándor adonyi edző így számolt be a találkozóról: – Az ötödik percben adtunk egy gólpasszt az ellenfélnek. Megállt a vízben a labda és berúgták. Ezután kiegyenlítettünk. A félidőt megint egy eladott labdával kezdtük, amiből gól lett. Gyorsan még egyet kaptunk, hogy keményebb legyen a dolog. Végül mi rúgtunk újabb szépítőt. Összességében volt nyolc helyzetünk, amiből nem szereztünk találatot. Ellenfelünk három helyzetből hármat érvényesített és ezzel megérdemelten nyerte a meccset. Amíg a helyzeteinkből nem tudunk betalálni, addig ez lesz.
Aba Sárvíz – Nagyvenyim 14–2 (6–2)
Nagyvenyim: Ocztos – Bozár, Jóbi, Fekete T., Kovács, Árva, Fekete R., Viola, Gódány, Dorogi, Maurer.
Fél óra játék után a vendégek már négy góllal vezettek, aztán még kettőt hozzátettek a szünetig, a hazaiak Kovács Dániel duplájával szépítettek némileg az eredményen. A második félidőben az Aba gólparádét tartott.
Az Előszállás – Mezőfalva mérkőzést május 24-én pótolják. További eredmény: Káloz – Szabadbattyán 2–1.

H. Aquantis csoport állásaM.Gy.D.V.LG.KG.P.