Harmadik vonal

2023.05.31. 19:00

A Rácalmás egy ponttal maradt le a dobogóról

Vasárnap a Fejér vármegyei labdarúgó bajnokság III. osztályú csapatainál is véglegesedtek a helyezések. A Horfer Serleg csoportban a Besnyő utcahosszal verte a mezőnyt. Mögöttük viszont már nagy csaták folytak, végül négy pont különbség döntött a második és a harmadik hely között. A Kulcs csalódást keltő helyen, az utolsó előttin végzett.

A Rácalmás együttese éppen lemaradtva a dobogóról, a negyedik helyen végzett

Szorosan ott loholt a bronzérmes Szabadegyháza nyakában alig egy ponttal lemaradva Rácalmás is, akik ősszel új edzővel folytathatják. A másik városkörnyéki csapatnak, a Kulcsnak ebben az idényben nem ment olyan jól, néhány villanástól eltekintve sok vereséggel tűzdelt bajnokságot tudhatnak maguk mögött a Duna-mentiek és az utolsó fordulójuk sem volt éppen eseménymentes Vajtával, mert két-két kiállítás mellett tudtak csak a pontokon megosztozni.

A Besnyő hétpontos előnnyel nyerte meg a bajnokságot
Fotó: HL

Kőszárhegy – Rácalmás 3-4 (2-4)

Rácalmás: Tóth - Szántó, Illés, Domak, Juhos, Pásztor, Németh, Kovács, Sőregi, Bartók, Balogh.

Gólszerző: Lencsés (26.), Potyondi (32.), Büki (88.), illetve Pásztor (11.), Domak (21.), Bartók (31.), Balogh (36.).

Az első félidőben Rácalmás ellőtte az összes puskaporát négy találattal, melyre csak kétszer tudtak válaszolni a vendéglátók. A szünet után a vendég csapat már kiengedett, a Kőszárhegy még egy kapura lövéssel kozmetikázta a végeredményt.

Boncz Gábor rácalmási edző: - Az első félidőben jó teljesítményt nyújtottunk, a másodikban ellazultunk, így ellenfelünk szebbé tehette a gólkülönbséget. Lehetett volna több gólunk is, de óriási ziccereket hagytunk ki, sajnos a szokásunk szerint. Összességében elégedett vagyok a csapat teljesítményével, bár az őszi második helyhez képest azért visszalépés az év végi negyedik pozíció. A folytatásban új edző várható a csapatnál, én már elfáradtam. A sok utazást nem tudom vállalni. Természetesen továbbra is a csapat körül maradok.

Kulcs – Vajta 3-3 (3-2)

Kulcs: Virág - Cseresnye, Gallai, Németh, Ócsai (Nyuli 60.), Molnár (Plézer 78.), Völcsei (Godó 67.), Szabó, Zsigmond, Balla, Szekszárdi.

Gólszerző: Zsigmond (10., 19.), Szabó (36.), illetve Kovács D. (16., 45.), Rupa (94.).

Kiállítva Szekszárdi (92.), Virág  (96.), illetve Meister (90.), Meister (92.).

A találkozóról Ócsai Norbert kulcsi így összegzett: - A srácoknak köszönöm a mérkőzésen való részvételt és hozzáállást. A pálya játékra továbbra is alkalmatlan, de ennek ellenére próbáltunk futballozni rajta, több kevesebb sikerrel. Három szép akciógólt lőttünk, ellenben három szabálytalan gólt kaptunk, úgyhogy semmiképp nem szeretném a srácokat elmarasztalni. A szezonunk rosszul sikerült, csalódáskeltő a helyezés, viszont sok saját nevelésű játékosunkat kezdtük el beépíteni a csapatba, ami reméljük a következő szezonban már eredményességgel is fog párosulni.

Kulcs az utolsó előtti, 12. helyen végzett. Az edző továbbra is Ócsai Norbert marad.

A Kulcs (kékben) fiatalítani fog őszre, a jobb eredmények reményében

A 26. forduló további eredményei: Cece – Dég 6-3, Besnyő – Alap 6-2, Nagylók – MPF Ráckeresztúr 4-1, Lajoskomárom II. – Sárszentágota 1-3.

H. A Horfer Serleg csoport végeredményeM.Gy.D.V.LG.KG.P.