Három győzelmet kell szerezniük az Acélbikáknak a bajnoki folytatáshoz

2023.02.06. 20:00

Szerdán az Újpest ellen már a rájátszásba kerülés lesz a tét

Vasárnap befejeződött a jégkorong Erste Liga alapszakasza. Az első helyen a Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club (BJAHC) végzett. A DAB készülhet a kvalifikációs playoffra, ellenfele az Újpest lesz.

A csapatkapitány, Somogyi Balázs lőtte a legtöbb gólt a dunaújvárosi hokisok közül, tizenhármat Fotó: Laczkó Izabella

Dunaújváros - Az alapszakasz utolsó fordulójának eredményei: FEHA19–FTC 1–3, Debreceni EAC–DVTK Jegesmedvék 1–5, BJAHC–UTE 4–3.
Az alapszakasz befejezése után érdemes egy kicsit körülnézni a statisztikák terén. A Dunaújvárosi Acélbikák kilencedik helyen végzett a tabellán, ezért a kvalifikációs playoffban folytatja a küzdelmeket, ahonnan bekerülhet a legjobb nyolc közé, vagyis a rájátszásba.

A számok nem hazudnak, amelyek azt bizonyítják, a DAB kilencedik helyezése az alapszakaszban nem ok nélküli. A lőtt gólok tekintetében kilencedik a csapat (101), kapottban pedig „első” százhetvenhárommal. A mínusz hetvenkettes gólkülönbséggel szintén kilencedik. A fontosabb adatok közül a kapura lövések számában (1135) és a lövési hatékonyságban (7,49 százalék) is kilencedik a dunaújvárosi alakulat.

A folytatás menetrendje

Az alapszakasz után az első hat helyezett automatikusan résztvevője a rájátszásnak. A 7–10. helyezettek az úgynevezett kvalifikációs playoffban szerepelnek. A hetedik DEAC a tizedik FEHA19-et választotta, ezért a nyolcadik és a kilencedik, vagyis az UTE és a DAB maradt egymásnak. A párharcokat az egyik fél harmadik győzelméig vívják a csapatok. A két továbbjutó a hetedik és a nyolcadik helyen jut a rájátszásba. Itt az alapszakasz első három helyezettje választ az ötödik–nyolcadik közül, a negyediknek a „maradék” csapat jut. A negyeddöntő párharcai négy győztes mérkőzésig tartanak. A playoff-kvalifikáció február 8-án, szerdán kezdődik. A DAB Újpesten rajtol (18 óra). Másnap ismét Újpesten találkozik a két csapat. Ezután Dunaújvárosban következik két találkozó, az első február 12-én, vasárnap 17 órakor kezdődik, a második hétfőn 18.30 órakor.

Az emberelőnyök kihasználásában is kilencedik lett a DAB (18,48 százalék). Emberhátrányban a legtöbb gólt az Acélbikák kapott (47), a kivédekezett emberhátrányokban is a dunaújvárosiaké a legrosszabb százalék (56.49). Itt érdemes megjegyezni, hogy a DAB előtt álló FEHA19 mutatója 74,14.
Ha az egyéni statisztikákat nézzük, akkor a kanadai táblázaton a dunaújvárosiak közül a legjobb helyen, huszonkettedikként Ödman Hadzinikolic Oliver végzett harmincöt ponttal. Ami, ha a DAB összteljesítményét nézzük, egész jó mutatónak számít. Ugyanez mondható el Somogyi Balázsról, aki tizenhárom góljával a huszadik a góllövőlistán. Ödman Hadzinikolic Oliver a gólpasszlistán egészen kiválóan teljeített, tizenkettedik lett huszonhét assziszttal. A listákon 253 név szerepel.

A számok a DAB esetében sem hazudnak

A kapusoknál Niko Eronen, a dunaújvárosiak vezetőedzője a bajnokság kezdetekor úgy döntött, hogy Kovács Dávid Márk és a finn Jarvinen Juho Mikael felesben védi le az alapszakasz mérkőzéseit. Ez így is történt. Tizenhárom olyan kapus volt, aki a mérkőzések legalább negyven százalékán szerepelt. Közülük Jarvinen 90 százalékos védési hatékonysággal a tizedik, amíg Kovács 89,41 százalékkal a tizenkettedik. A kapott gólátlaga Jarvinennek a legrosszabb (4,41), Kovács 43,35-dal harmadik. A legtöbb kiállítást az Acélbikák közül Szabó Tamás kapta, harminc perccel az „élmezőny” tagja.