Labdarúgás

2022.11.16. 20:00

A Besnyő lett az őszi első

A Fejér megyei labdarúgó-bajnokság Horfer Serleg III. osztályának déli csoportjában az őszi első helyezésért kár küzdenie bármelyik csapatnak, mivel a besnyői együttes hét pont előnnyel vezeti a tabellát. A második Rácalmás is izgalom nélkül tekinthet az utolsó fordulóra, hiszen pozícióját a Szabadegyháza nem veszélyeztetheti.

A kék mezes Rácalmásnak volt nyerési esélye, de a Kőszárhegy írhatott három pontot

Érdekesen alakult az őszi finis előtt a középmezőny csatája, amelyben még a Nagylók és a Vajta is odaérhet a dobogóra. A szintén 18 pontos kulcsiak azonban már csak csendes szemlélőként figyelhetik a téli szünet előtti utolsó fordulót, mert ők nem játszanak több mérkőzést. Hasonlóan a megyei másodosztály küzdelmeihez, itt is a záró mérkőzések győzelmei jelenthetnek akár többhelyezéses ugrást.

A sokáig holtversenyben élen álló Rácalmás a hajrára kicsit kipukkadt, zsinórban hét győzelmet követően az utóbbi négy fordulóban három vereséget szenvedett el. Legutóbb a hétvégén kaptak ki.

Rácalmás–Kőszárhegy 1–2 (0–0)
Rácalmás: Farkas – Molnár (Szántó 48.), Hornyák, Illés, Bartók, Juhos, Pásztor, Balogh (Horváth 75.), Suplicz, Pinte (Hatvany 69.), Németh.
Az első félidő és a mindkét részről kihagyott helyzetek alapján erősen ki-ki alapú összecsapást láthattunk. A szünetet követően aztán a 79. percben a vendégek jutottak vezetéshez Pájer Kristóf góljával. Két perc múlva a hazai Szántó János válaszolt egy találattal. A 84. percben aztán Németh kiállításával tíz főre csökkent a rácalmási gárda. A 85. percben végül Vágner biztosította be a vendégek győzelmét.

Boncz Gábor, a rácalmásiak edzője így értékelte a látottakat: – Sajnos elhittük, hogy a mellény felhúzása három bajnoki pontot ér. Az együttes most ugyanazt produkálja, mint tavaly. A hozzáálláson sokat kell majd javítani a téli pihenőben.

Vajta–Kulcs 6–1 (3–1)
Kulcs: Murvai – Gallai, Németh, Godó, Cserkuti (Cseresnye 70.), Molnár (Nyuli 65.), Mácsfalvi, Zsigmond, Szabó (Seres 72.), Balla, Horváth (Plézer 75.).
Gólszerző: Zsigmond (4.), illetve Török (15.), Móri (20., 70.), Tóth (23.), Pordán (69.), Csajági (81.).
Hiába kezdett remek akcióval és a végén góllal a Duna menti együttes a találkozó elején, sajnos innentől teljes összeomlás jellemezte a kulcsiakat. Itt el is dőlt a találkozó. Négy százszázalékos ziccer ellenére sem tudták szorosabbá tenni a találkozót. A Vajta pedig kihasználta a lehetőségeit, így megérdemelten nyert – kaptuk az információt a kulcsi Horváth Lászlótól.
A 13. forduló további eredményei: Dég–Cece 4–4, Alap–Besnyő 2–5, MPF-Ráckeresztúr–Nagylók 2–4, Sárszentágota–Lajoskomárom II. 2–3.