Kézilabda

2021.12.16. 22:32

Ötödik helyen telelnek

Múlt vasárnap, a 11. fordulóban hazai vereséggel zárta az idei évet a Dunaújvárosi AC NB II-es férfikézilabda-együttese. Csermák Gábor csapata így az ötödik helyen telelhet, miután vereséget szenvedett az egyik éllovastól.

PEAC – DAC 42–26 (22–12)

DAC: Imre, Pilka (kapusok), Takács 5, Bangó 1, Borsos R. 5, Domak 5, Bartha, Priskin 1, Borsos M. 6, Bartha, Bereck 1, Galambos, Pap, Vajai 2.

A vendégek csak tizenhármas kerettel érkeztek a mérkőzésre, amelyet már az elejétől kezdve a Pécs irányított. 3–2 után fokozatosan nyílt az olló a két csapat között, 12–5, 14–8 után a szünetre már tetemes előnyre tettek szert a hazaiak.

A második harminc perc így már nem sok izgalmat tartogatott, különösen, hogy a PEAC továbbra is lendületben maradva még hozzá tudott tenni a különbséghez. A DAC erejéből most ennyire futotta az év utolsó bajnokiján.

Vajai István két gólt lőtt az utolsó mérkőzésen Fotó: Laczkó Izabella/Dunaújvárosi Hírlap

Ami pedig a csapat őszi szereplését illeti, az kiválóan, egymás után négy győzelemmel kezdődött. Majd jött egy kisebb hullámvölgy, egygólos vereség a Hőgyésztől, után a Ferencvárostól, valamint a listavezető Tungsramtól. A DAC az idei utolsó előtti fordulóban aztán remekbe szabott győzelemmel múlta felül a közvetlen rivális Mecseknádasdot, és végül jött a pécsi vereség.

A házi góllövőlistán Takács Ádám áll az élen, nyolc mérkőzésen szerzett negyvenhat találattal. A második Borsos Martin negyvenöt góllal, amit kilenc találkozón ért el, őt Borsos Roland követi a képzeletbeli dobogón, szintén kilenc mérkőzésen elért negyvenhárommal.

A 11. forduló további eredményei: Nagyatád – Kalocsa 23–27, Siklós – Hőgyész 19–28, Mecseknádasd – Tung­sram 24–31.

A tavaszi első forduló időpontja még nem ismert a szövetség honlapján.