labdarúgás

2021.05.31. 20:52

Több együttes is gólparádéval búcsúzott el a bajnokságtól

Vasárnap befejeződtek a Fejér megyei másodosztályú labdarúgó-bajnokság déli csoportjának küzdelmei. A városkörnyéki csapatok közül az Adony, a Baracs, a Nagykarácsony és a Mezőfalva is győzelemmel zárta a huszonhatodik fordulót. Utóbbi együttes óriási csatában, hihetetlen fordulatos mérkőzésen az Aba Sárvíz ellen nyert 6–5-re, amivel egyben a forduló legtöbb gólját is Bakos János legénysége szerezte.

Horváth László

A bajnok Vajta szabadnapos volt, az ezüstérmet már korábban megszerző Baracs az első félidőben eldöntötte a három pont sorsát.

Előszállás – Baracs 1–3 (1–3)

Előszállás: Nagy – Kovalovszki, Kovács (Kercza 52.), Németh (Balogh 62.), Béres, Czifra, Bognár (Csuka 62.), Szalai (Horváth 57.), Bozsoki, Reichardt, Romhányi.

Baracs: Hruby – Nagy, Wolf (Sebestyén 82.), Palkó, Prókai (Balázs 62.), Ruff, Éliás, Rezes (Tömöri 82.), Kiss, Takács (Gebei 76.), Nagy (Killer 64.).

Előszálláson a baracsi Rezes János (pirosban) már a negyedik percben gólt szerzett
Fotók: Horváth László

A negyedik percben a baracsi Takács cselezett a jobb szélen, majd kapura rúgta a labdát, de az előszállási portás védett. Viszont a kipattanóra Rezes érkezett remek ütemben a tizenhatos középen, és könyörtelenül bevágta, 0–1. A tizennegyedik percben újabb baracsi támadásnál Nagy ugrott meg a bal oldalon. A kirohanó kapus még beleért a baracsi csatár lövésébe, de a labda végül a feje fölött a hálóban kötött ki, 0–2. A tizenötödik percben Bognár válaszolt a vendégeknek egy tizennyolc méteres bombával a jobb szélről, 1–2. A tizennyolcadik percben viszont Éliás hűtötte az előszállási reményeket. Nagy Erik jobb szélen meghúzott beadását élesen, fordulatból küldte a kapuba, 1–3. Ezzel gyakorlatilag el is dőlt a pontok sorsa, hiszen a hátralévő időben csak a helyzetekben tudta szorosabbá tenni a meccset az Előszállás.

Idei Szabolcs edző, Baracs: – Elég volt az első félidő, a másodikban „nem jöttünk ki, inkább ittunk egyet” – kezdte értékelőjét a baracsi tréner. – Az elsőben végül a lényeg lezajlott. A szünet után talán már kiegyenlítettebb volt a meccs, de ott is kihagytunk helyzeteket. Nyolc fiatal játékosunk is lehetőséget kapott a találkozón, akik tisztességgel teljesítettek. A végén úgy érezte mindkét csapat, hogy megelégednek az eredménnyel – tette hozzá.

Masinka Csaba, Előszállás: – Az első negyvenöt percben lerohantak minket a baracsiak. Jobbak voltak. A pihenőt követően kiegyenlítettebb lett a játékunk, de eredményt nem értünk el. A vereség ellenére boldogok vagyunk a hatodik hellyel, mert túlszárnyaltuk az elképzeléseinket.

Nagykarácsony – Seregélyes 4–2 (3–0)

Nagykarácsony: Turi – Jeney, Kovács R., Brogyányi, Simon (Magyari 63.), Wadolow­ski, Kovács, Szabó, Felföldi (Virág 79.), Mohácsi (Kovács G. 84.), Huszár.

Az első etapban komoly előnyre tett szert a Nagykarácsony. Felföldi Zsolt mellett Brogyányi Márk kétszer is betalált. A félidőt követően Kovács Roland iratkozott fel még a hazai gólszerzők közé. A Seregélyestől Szurovcsják László két góllal szépített, de a nagykarácsonyi győzelmen ez már nem változtatott.

Mergl István, Nagykarácsony: – Az első félidő remek játéka után sok helyzetet kihagytunk, és csak egyet értékesítettünk. A mai mérkőzéssel elégedettek lehetünk. A táblázatbeli tizedik helyünkkel azonban nem.

Pirosban a mezőfalvi Balázs is nagyot küzdött a három pontért

Mezőfalva – Aba Sárvíz 6–5 (3–3)

Mezőfalva: Simon – Sági, Balázs, Sümegi (Magosi 46.), Török (Horváth (81.), Balogh D., Balogh I., Németh, Somogyi (Bakos 59.), Kiss, id. Sági.

Gólszerző: Balogh I. (16.), Sági (38.) Németh (47., 77.), Török (52.), Bakos (81.), illetve Lakatos (9.), Pákozdi (18., 24.), Glócz H. (60.), Glócz Z. (70.).

Gólzáporos, küzdelmes és kiegyenlített mérkőzésen a Mezőfalva jobb volt a hajrában. Az első félidő lefújásáig kétgólos hátrányát dolgozta le a hazai csapat. Majd a második félidő 52. percében már 4–3-ra ők vezettek, de az Aba újítani tudott és a 70. percig két találattal visszatornázta magát a nyerő pozícióba, 4–5. Ám még itt sem volt vége, a Mezőfalva nem adta fel, és a meccs utolsó negyedórájában újabb két góllal fordított az eredményen. Sikerével két helyet előreugorva, ötödik lett a csapat.

Bakos János, Mezőfalva: – Szinte az egész tavaszi szezonunk benne volt ebben a mérkőzésben. Olyan hektikus, hullámzó, fordulatokban bővelkedő, hogy csak a legfőbb jellemzőket említsük. Sok a kapott gól. Különböző okok miatt sajnos elfogytak a védőink, és ez kihatott a tavaszi teljesítményünkre. Figyelembe véve a lehetőségeinket a bajnoki helyezést tekintve viszont elégedettek lehetünk.

Adony – LMSK Cobra 5–0 (1–0)

Adony: Szántó – Budai, Bagóczki, Fábián, Tamon, Vukaljovics, Kőkuti (Hegedűs 56.), Nebucz, Varga (Mónos 74.), Tatár, Balogh.

– A szünetig csak egy helyzetet sikerült abszolválni, de utána igazi örömfocit láthattunk. Az ötgólos győzelem nem okozott nagyobb erőfeszítést csapatunknak. A bajnoki negyedik helyezésünk nagyon szép eredmény. Már hosszú ideje nem voltunk ilyen előkelő pozícióban – mondta Mónos Zsolt adonyi elnök.

További eredmények: Szabadegyháza – Szabadbattyán 1–8, Kálóz – Polgárdi 3–0.