A DUFK négy vereség után újra nyerni tudott

2021.05.03. 20:22

Megérdemelt győzelem

A Fejér megyei első osztályú labdarúgó-bajnokság 26. fordulójában a Dunaújvárosi Utánpótlás Futball Klub SE közvetlen riválisát fogadta szombaton hazai pályán, a stadionban.

Fekete Tamás (b) szerezte a hazaiak gólját büntetőből

Fotó: Laczkó Izabella / Dunaújvárosi Hírlap

Dunaújváros

DUFK SE – Lajoskomárom 1–0 (0–0)

DUFK SE: Kovács – Pinczési, Fejes, Fekete, Pintér, Gertner (Kozma 84.), Vajda, Hajdú, Perjési, Csala, Furuglyás. Edző: Szellák Sándor.

A hazaiak óvatos kezdésük után fokozatosan átvették az irányítást a mezőnyben. Néhány alkalommal csak az utolsó passzok pontatlansága mentette meg az ellenfelet a góltól, és a szünetig már nem változott a mérkőzés képe.

A második félidő elején váltakozva forogtak veszélyben a kapuk, majd a dunaújvárosiak mindent feltéve egy lapra indítottak támadásokat a játékrész második felében. Komoly lehetőségek maradtak ki sorra, azonban egy kezezést követően tizenegyeshez jutott a DUFK a 83. percben, amit Fekete révén gólra váltottak. Szellák Sándor azt mondta, megérdemelt hazai győzelem született. Ami azért is értékes, mert a Lajoskomárom az előző három mérkőzésen jó formát mutatott, a dobogós Mór elleni döntetlen után két találkozót is megnyert, a Martonvásár és a Kisláng csapatával szemben.

A három pont megszerzése továbbá azért is volt fontos, mert a sereghajtó Mány nagy bravúrral döntetlent ért el a dobogós célokat kitűző Bodajk ellen. Szintén ekkora meglepetés, hogy az első hely­ért harcoló Mór sem bírt az alsóházi Kislánggal, aminek a Sárosd örült a legjobban.

A további eredmények: Sárbogárd – Tordas 1–0, Mány – Bodajk 1–1, Kisláng – Mór 2–2, Ikarus-Maroshegy – Ercsi 1–1, Martonvásár – ­Enying 3–2. A Főnix FC – Kápolnásnyék találkozót csütörtökre halasztották, a Sárosd szabadnapos volt.