labdarúgás

2021.04.18. 21:12

A DUFK megőrizte góltól kapuját a Bodajk ellen

A Dunaújvárosi Utánpótlás Futball Klub SE az előző fordulóban szabadnapos volt a Fejér megyei első osztályú labdarúgó-bajnokságban. Szombaton a 24. fordulóban, a találkozó előtt nyolcadik helyen álló Bodajk elleni hazai megmérettetéssel folytatták a szezont a stadionban rendezett mérkőzésen.

2021.04.03. DUFK-Kápolnásnyék labdarúgó mérkőzés megye I. Dunaújváros Stadion Fotós: Szabóné Zsedrovits Enikő SzZsE Dunaújvárosi Hírlap DH

Fotó: Zsedrovits Eniko

DUFK SE – Bodajk 0–0

DUFK SE: Kovács – Pinczési, Fejes (Rácz 80. p.), Fekete, Pintér, Gertner (Csala 68. p.), Vajda, Hajdú, Perjési (Jójárt 86. p.), Furuglyás, Tóth.

Bodajk: Csikesz – Orosz, Molnár T. (Rózsás 76.), Molnár M., Kővári (Gulyás 60.), Joó, Nagy, Dreska (Katóka 66.), Klein (Kovács 92.), Kocsis, Herczegh.

Jót tett a bajnoki szünet a DUFK-nak, mert újra harcosan, motiváltan játszottak. Lüktető játék alakult ki az első félidőben, a Bodajk kezdeményezett, de a hazaiak kontrái is komoly veszélyt jelentettek a vendégek kapujára. A félidőre ennek ellenére gól nélkül mentek a csapatok.

Pintér Csabáék (8) egy ponttal lettek gazdagabbak
Fotó: Szabóné Zsedrovits Enikő/Dunaújvárosi Hírlap

A második játékrész elején a vendégek próbáltak dominálni, de az újvárosiak jól védekeztek, vagy kapusuk védett remekül. Aztán a DUFK alakított ki néhány komoly helyzetet, azonban ezekből nem sikerült betalálniuk.

– Igazságos döntetlen született, és hosszú idő után ismét pontot tudtunk szerezni – mondta Szellák Sándor.

A DUFK szempontjából fontos volt, hogy a sereghajtó Mány vereséget szenvedett a Kápolnásnyéktől. Pedig sokáig érett a nagy bravúr, a Mány ugyanis egészen a hajráig vezetett, aztán az ellenfél a 84. és 88. percben lőtt góllal érvényesítette a papírformát. Ellenben a Lajoskomárom a sikerével megelőzte az újvárosiakat.

További eredmények: Sárosd – Tordas 4–0, Martonvásár – Lajoskomárom 1–2, Kisláng – Ercsi 3–2, Mór – Enying 10–0, Főnix FC – Sárbogárd 3–1.