labdarúgás

2021.03.22. 22:12

A Nagykarácsony tíz emberrel is nyerni tudott Mezőfalva ellen

Gyászos hétvégének is nevezhetjük a Fejér megyei másodosztályú labdarúgó-bajnokság déli csoportjának 16. fordulóját a dunaújvárosi régiót tekintve. Az Előszállás saját pályán játszott a listavezető Vajtával. A hazaiak helytállása tisztes vereségre volt elegendő. A Baracs az LMSK Cobra Sporttal remizett, a Mezőfalva és az Adony is hazai környezetben hullajtott pontokat, előbbi a Nagykarácsony, utóbbi a Káloz ellen.

Mezőfalván szomszédvári rangadót rendeztek, ahol a tabella állása alapján a hazai csapat volt az esélyes.

Mezőfalva – Nagykarácsony 2–4 (1–2)

Mezőfalva: Antal – Sági (Horváth 89.), Balázs, Tonka (Somogyi 82.), Török, Balogh D., Balogh I., Németh, Bakos (Sági J. 63.), Horváth (Kiss 83.), Ásványi.

Nagykarácsony: Turi – Fülöp, Kovács D., Brogyányi, Huszár, Kovács R. (Geráth 83.), Gazsó (Jeney 82.), Szabó, Felföldi, Rácz, Mohácsi.

A 4. percben Felföldi jobb oldalról beadott labdájára Brogyányi csapott le középen gólt érően. A találat után rövid időre beszorult a Nagykarácsony a kapu elé, de ebből a szorongatott helyzetből a Mezőfalva nem tudott előnyt kovácsolni. A hazai Németh bomba lövése ráadásul a felső lécen csattant. A 27. percben jobb oldali mezőfalvi szögletből Balogh fejelt a hosszúba, 1–1. Az egyenlítés után a vendégek még egy fokozatot feljebb kapcsoltak a sebességen. A középpályán szinte átszáguldva kontrázták le ellenfelüket. A 39. percben a hazai védelmi káoszban Rácz elé került a labda, aki bár rosszul tudott visszafordulni lövésre, de gyengén eltalált labdáját Antal csak nézhette, 1–2.

Mezőfalva ezúttal nem tudta semlegesíteni a nagykarácsonyi rohamokat
Fotók: Horváth László

A szünet után váltakozva támadtak a felek, egyszer még a gólvonalról is mentettek a vendégek. A 63. percben nagykarácsonyi szögletből nagy kavarodás támadt a kapu előtt, amit Gazsó használt ki, az Antal kezéből kipattanó labdára lépett oda szemfülesen, 1–3. A 68. percben ismét vendégszöglet következet, a labdát a hazai védőt érintve Fülöp szerezte meg és lőtte a hálóba, 1–4. Közben Szabó Mártont kiállították a kapuban történt ellenféllel való kakaskodás után. A hátralévő időben a Mezőfalva több helyzetet is kidolgozott, de ezekből csak egyet tudott abszolválni. Tonka a 78. percben szerzett labdát középen, és 2–4-re szépítette az eredményt.

Összességében elmondható, a Mezőfalva ezúttal szervezetlenül és pontatlanul játszott, a dekoncentrációnak köszönhetően pedig három pontot veszített. A Nagykarácsony viszont jobban gazdálkodott a gólszerzési lehetőségeivel, így nagyobb akarással, továbbá pontosabb játékkal megérdemelten írhatott három pontot.

Bakos János, Mezőfalva

A találkozó után értékeltek az edzők. Bakos János, Mezőfalva: – Nagyon nem ment ma nekünk. Kiesett két belső védőnk, akiknek a játéka most hiányzott. Ráadásul hátul sem voltunk elég határozottak és magabiztosak. Pontatlanul, szervezetlenül játszottunk. Sajnos most ilyen napot fogtunk ki. Jó lenne nagyobb edzéslátogatás, és akkor a szögletrúgásokat is begyakorolhatnánk. Ezen is csúszott el az eredmény.

Mergl István, Nagykarácsony

Mergl István, Nagykarácsony: – Megérdemeltük a győzelmet, hiszen alaposan megdolgoztunk a sikerért. Mindig öröm számunkra jó ellenféllel játszani, mert az belőlünk is kihozza a legjobbat. A fiúk betartották a taktikai utasításokat, kihasználták a helyzeteket. A kiállítás viszont nem volt benne a tervben. Legközelebb talán nagyobb lesz az önfegyelem.

Előszállás – Vajta 0–4 (0–2)

Előszállás: Nagy – Harasztia, Kovalovszky, Nyári (Horváth 52.), Czifra, Kercza (Bognár 80.), Szalai, Bozsoki, Reichardt, Romhányi, Garbacz (Kovács 80.).

Gólszerző: Boros (4., 8.), Bősze (85.), Majláth (89.).

LMSK Cobra Sport – Baracs 1–1 (1–0)

Baracs: Vaszócsik – Badi, Nagy E., Deli, Éliás, Rezes (Nagy D. 60.), Hepp (Sebestyén 70.), Mészáros, Balogh, Huber, Kőkuti.

Gólszerző: Lázár (16.), illetve Mészáros (83.).

Adony – Káloz 0–3 (0–2)

Adony: Hamar – Fábián (Szántó 71.), Tamon, Varga Z. (Simon 46.), Erdei, Bagóczki, Nagy, Nebucz, Varga E., Tatár, Balogh.

Gólszerző: Baranyai (11.), Pál (40., 65.).

További eredmény: Szabadbattyán – Aba 1–3, a Polgárdi – Szabadegyháza mérkőzést későbbre halasztották.