labdarúgás

2020.10.12. 19:38

Gólzáporos győzelemmel zárt a dobogón álló Baracs

A Fejér megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság Dél-csoportjában a kilencedik fordulóban a dobogósok csatájában a Káloz Vajtán szenvedett vereséget. A Baracs Szabadegyházán parádézott, és gólzáporos sikert aratott.

Horváth László

A Mezőfalva az Előszállást verte sok hazai helyzet mellett, az Adony a Szabadbattyán otthonában örülhetett a három pontnak. Sok változás továbbra sem történt az élmezőnyben, középen viszont nagyobb a mozgolódás, mivel az Adony eggyel előrébb, az ötödik helyre lépett, a Mezőfalva a hetedik helyre – kettővel előrébb – sorolt a tabellán.

Mezőfalva – Előszállás 3–0 (1–0)

Mezőfalva: Antal – Balázs, Sümegi (Horváth P. 81.), Török, Balogh D., Balogh I. (Kertész 89.), Bakos (Tonka 67.), Németh, Puskás (Kiss 81.), Mekota, Ásványi.

Előszállás: Nagy – Harasztia (Kercza 53.), Kovalovszky, Nyári (Horváth G. 26.), Béres, Czifra, Bognár (Kovács 70.), Szalai, Bozsoki (Ecsedi 70.), Reichardt (Balogh N. 67.), Németh.

A mezőfalvi kapu előtt csak néha akadt dolguk a védőknek
Fotók: Horváth László

Mindjárt az első percekben a mezőfalvi Balázs kapott kitűnő indítást a bal szélen, de hiába csinálta meg a helyzetet, korán ellőtt labdáját Nagy kapus könnyen hárította. A fél­idő nagyrészt hazai támadásokkal és gólreményes akciókkal telt. Előszállás is eljutott néha az ellenfele tizenhatosához, azonban igazi veszélyt támadásaik nem jelentettek. A 43. percben Török szögletét Balázs érte el fejjel, a bólintás a szünetig egygólos mezőfalvi előnyt eredményezett.

A pihenő után gyorsan szerzett még egy gólt Bakos János legénysége. A 47. percben Németh lépett ki jó ütemben két előszállási védő között, és 2–0-ra változtatta a mérkőzés állását. Ezután hosszú gólcsend és bosszantó hibák sora következett, amelyben a Mezőfalva számtalan ziccert kihagyva fejezte be támadásait. A próbálkozások végül a rendes játékidőn túl, a 91. percben hoztak eredményt, Balogh állította be a végeredményt a harmadik góllal. A Mezőfalva megérdemelten gyűjtött újabb három pontot. Ellenfele nem tudott felnőni a feladathoz.

Bakos János, mezőfalvai edző így értékelt: – A kihagyott helyzetek alapján nem biztos, hogy megérdemelte Mezőfalva a búcsúfiát, mert hogy közben búcsú volt a hátsó pályán ezen a napon. A beszűrődő zene és hangzavar azonban nem akadályozta meg a fiúkat a gólszerzésben. Három találattal befejezett akciónkkal és a játék képe alapján azért megérdemelten győztünk.

Masinka Csaba az Előszállás részéről mondta el véleményét: – Többet vártam az összecsapástól. Sajnos a legjobb játékosom korai sérülése kevés esélyt adott a méltó folytatáshoz. Igazából nem tudtunk egy súlycsoportban lenni a Mezőfalvával.

Szabadegyháza – Baracs 1–6 (0–2)

Baracs: Vaszócsik – Nagy E. (Rezes 56.), Cséplő, Deli, Bartók, Balogh D. (Sebestyén 73.), Éliás, Hepp, Mészáros (Nagy D. 62.), Huber, Kőkuti.

Gólszerző: Szabó (83.), illetve Cséplő (26.), Balogh (43., 53., 72.), Deli (87.), Éliás (89.).

Idegenben parádézott Baracs, a vendéglátó csak egy szépítő találattal vigasztalódhatott. Az ellenfél, ahogyan az eredményből is látszik, végig uralta a játékot.

Bartók S. Barnabásék a Baraccsal hat gólt lőttek

Idei Szabolcs edző értékelte a pályán történteket: – Egy edző soha nem örülhet maradéktalanul, de ezúttal kivételt lehet tenni. Helyenként tetszetős játékkal futballozhattunk, amelyet csak segített a pálya rendkívül jó minősége. A labdabirtoklás majdnem száz százalékban a csapathoz írható. Ilyen arányban is megérdemelten nyertünk.

Szabadbattyán – Adony 1–2 (0–1)

Adony: Hamar – Budai, Bagóczki, Tamon, Virág, Tóth, Varga, Vászon (Simon 60.), Erdei, Nebucz, Balogh.

Gólszerző: Vágner (81.), illetve Virág (11.), Tóth (63.).

További eredmények: Seregélyes – LMSK Cobra Sport 1–3, Sárvíz – Polgárdi 2–2, Vajta – Kálóz 2–0.