A női U 25-ös jégkorongbajnokság alapszakasza után kiderült, a Győri Tamás vezette dunaújvárosi Angels NJSE az alsóházban kezdheti meg a középszakasz küzdelmeit. Az Angyalok vasárnap a KSI ellen korcsolyáztak jégre a fővárosi Millenárison.

Szabó Szabolcs

Fotó: LI

KSI – Angels NJSE 5–9 (3–2, 1–1, 1–6)

A dunaújvárosi csapat gólszerzői: Jakab, Olajos 2, Maricsek 2, Pásztor, Chlepkó 2, Lukács.

Az alapszakasz tekintetében a találkozó egyértelműen a dunaújvárosi csapaté volt, ám végül nagyon megszenvedett a bajnoki pontokért.

A KSI az első két harmad után is vezetett (4–3), sőt Olajos Réka találatával a meccs 53. percében egyenlítettek az újvárosiak (5–5), majd elindult a henger, Győri Tamás csapata további négy gólt berámolt alig négy perc alatt.

A nagy roham alatt Chlepkó kétszer, Lukács és Maricsek egy-egy alkalommal volt eredményes.

Győzelemmel kezdtek
Fotó: Laczkó Izabella/Dunaújvárosi Hírlap

Az összképet nézve biztató, hogy az Angyalok képesek voltak a fordításra, és végül simán hozták a mérkőzést.

Az Angels a következő két körben itthon játszik. Január 19-én a diósgyőrieket fogadják, majd 22-én, szerdán az FC Hatvan Girls gárdája érkezik a dunaújvárosi jégcsarnokba. A bajnokság eddigi eredményei alapján e meccseket nyerni kell. SzSz