A Rácalmás előnyben volt, végül döntetlenre végzett

2019.11.19. 19:30

A listavezető fölényes győzelme zárásként

A Fejér megyei harmadosztályú labdarúgó-bajnokság tizennegyedik, előrehozott első tavaszi fordulójával zárult a hét végén az idei szezon.

Az első négyesből pályára lépő három együttes egyaránt győzelemmel vonulhatott téli pihenőre.

Nagylók – Mezőfalva 0–5 (0–1)

Mezőfalva: Orosz – Balázs (Németh), Márok, Török, Móricz (Kovács), Tonka, Bakos, Horváth (Sümegi), Papp (Kertész D.), Mekota, Kertész N. (Sági).

A vendégek ellenfele az a csapat volt, akikhez az első őszi meccs 10–1-es győzelme után nem köttetnek szép emlékek, ugyanis óvással éltek, majd megkapták a meccset három ponttal. Ezúttal viszont nem találtak fogást a Mezőfalván. Az első félidőben egy helyzete volt a vendéglátóknak, azonban labdarúgójuk nem tudott élni az ajtó-ablak ziccerrel. A mezőfalvi játékosok háromszor is a kapuba találtak, azonban ezek közül csak egy találat volt érvényes, amit Balázs szerzett a 37. percben. A fordulás után jöttek a már megszokottnak mondható gólok. A 48. percben Balázzsal szemben szabálytalankodtak, a játékvezető pedig szabadrúgást ítélt. A labda mögé Móricz Csaba állt, aki a kapu elé ívelt, az érkező Mekota pedig tisztán fejelt a kapuba. Az újabb vendéggólra viszonylag sokat kellett várni ezek után, amikor egy szögletet követően az egyik játékos a kaputól egy méterre az alapvonalnál még vissza tudta tenni a labdát, amit Móricz centikre a gólvonaltól térddel segített a hálóba. Nyolc perc múlva jött a negyedik találat, szintén Móricz jóvoltából, aki egy beívelt labdát fejelt a kapuba. A mérkőzést Tonka szóló utáni gólja zárta – kaptuk az összegzést Móricz Mercédesz mezőfalvi szurkolótól.

Batha József és a Nagyvenyim Kulcson zárta sikerrel a szezont
Fotó: Laczkó Izabella / Dunaújvárosi Hírlap

Kulcs – Nagyvenyim 1–4 (0–1)

Kulcs: Nagy – Bíró (Schäfer), Szeitz, Godó, Ócsai, Völcsei, Morva (Lengyel), Mácsfalvi (Kolmankó), Erdélyi, Fehér, Jakubek.

Nagyvenyim: Gregorich – Rozsos, Jóbi, Freud, Szabó, Gászler, Nunkovics, Bíró (Hirtling), Batha, Csizmadia, Kovács (Rakonczai).

Gólszerző: Morva (54.), illetve Rakonczai (34.), Nunkovics (51.), Rozsos (61.), Szabó (81.).

Kisapostag Duna – Lajoskomárom II 0–3 (0–1)

Kisapostag Duna: Hegedűs – Szántó, Kiss (Szőcs), Dénes, Fülöp, Körmendi, Fürj, Varjas, Csima, Halasi, Volf (Szabó).

Gólszerző: Berta (21.), Csizmadia (75., 89.).

Dég – Rácalmás 3–3 (1–2)

Rácalmás: Tóth – Juhos, Bartók N., Szabó, Hír, Kis-Szabó, Gergelyfi, Bartók D., Nagy, Németh, Noé.

Gólszerző: Kiss (16.), Tóth (60., 76.), illetve Bartók N. (20., 71.), Nagy (39.).

További eredmény: Sárszentágota – Cece 1–2, az Alap – Mezőszilas találkozó elmaradt.

1. Mezőfalva 13 10 1 2 71-16 31

2. Vajta II 12 8 3 1 41-18 27

3. Lajoskomárom II 13 7 3 3 34-22 24

4. Nagyvenyim 13 6 5 2 33-17 23

5. Sárszentágota 13 6 3 4 52-41 21

6. Dég 13 6 3 4 41-49 21

7. Kisapostag D. 13 5 4 4 23-24 19

8. Alap 12 5 2 5 34-35 17