megyei labdarúgás

2019.05.16. 01:02

Az utolsó fordulóban dől el a bajnoki cím sorsa

Még nyitott az elsőség kérdése a labdarúgó Horfer serleg megyei III. osztály déli csoportjában.

A huszonegyedik, utolsó előtti fordulóban a két bajnoki címre hajtó csapat, a Nagyvenyim és a DUFK is hozta a kötelezőt. A tavaszi szezonban fej-fej mellett haladó együttesek között majd csak a záró összecsapások döntik el véglegesen, ki is birtokolhatja a kupát és az aranyérmeket.

A hét végi mérkőzések eredményei is ezt tükrözték, hiszen a Nagyvenyim magabiztosan győzött a Kulcs ellen, a DUFK pedig a 11. helyen lévő Lajoskomárom II-től hozta el a három pontot. A dobogó harmadik helyéért a Dég, a Rácalmás és a Zichyújfalu rajtolhat.

A középmezőnyben az Alap, a Cece, a Kisapostag között dőlhet el a jobb helyezések sorsa. A tabella végén a Nagylóknak már semmi esélye elkerülni a végzetet. A Lajoskomárom II, a Mezőszilas és a Kulcs csapatának is maradt még remény.

Nagyvenyim – Kulcs 6–2 (3–0)

Nagyvenyim: Gregorich – Pulai, Kovács, Szabó G., Szabó K., Sárai, Bata, Rakonczai (Gaszler), Ürmös, Csizmadia (Vajai), Freud.

Kulcs: Lengyel – Faragó (Cserkuti), Szeitz, Godó, Kozma (Bíró), Szekszárdi (Molnár), Balla (Erdélyi), Pulai, Mácsfalvi, Ócsai, Fehér.

Gólszerző: Szabó K. (27.), Bata (32., 57.), Freud (35., 76.), Gaszler, illetve Molnár, Mácsfalvi.

Az első félidőben már jelentős előnyhöz jutott a hazai csapat. Az akciókból szerzett gólok révén 3–0-ás eredménnyel mentek pihenőre az együttesek. A második félidőben is a házigazdák uralták a játékot, de két lazább pillanatban a Kulcs érvényesítette helyzeteit. Először Molnár, később pedig Mácsfalvi használta ki az adódó lehetőséget. A Nagyvenyim a bekapott gólok után jobban összpontosított, így még háromszor is megzörgette a kulcsiak hálóját.

Feketében Freud Krisztián, góljával már 5–2-re vezetett a Nagyvenyim a 76. percben

– A Nagyvenyimnek mindenképpen keményen kellett küzdenie a hét végi találkozón. Nagyon fontos volt számukra a győzelem, mivel óriási a harc az elsőségért. A nagyobb gólkülönbség sem lett volna elképzelhetetlen. Az utolsó, Kisapostaggal szembeni mérkőzésre úgy készülünk, hogy nagyon összeszedi magát mindenki. Arra is számítunk, ellenfelünk szintén felkészülten, teljes létszámmal fut pályára – mondta Horváth Csaba edző lapunknak adott nyilatkozatában.

Lajoskomárom – DUFK 0–1 (0–1)

DUFK: Kovács – Matolcsi, Gyöngyösi (Fejes), Bartha, Rabijász (Balyi), Hollósi, Széhn, Hajdú (Jeney), Heftner, Kürti (Markovics), Cséplő.

Gólszerző: Rabijász (12.).

Rácalmás – Kisapostag 6–0 (5–0)

Rácalmás: Tóth – Domak (Szabó Z.), Vizsy, Suplicz, Noé, Hír, Palotai, Lázár (Nagy B.), Horváth D. (Horváth R.), Czakó (Kis-Szabó), Németh (Somorác).

Kisapostag: Hegedűs – Cislo, Kiss T., Dénes. Schreber, Csima, Major (Kasza), Pék, Fürj, Szőcs, Göbl, Törjék.

Gólszerző: Palotai (2., 39., 40.), Domak (21.), Horváth D. (44.).

További eredmények a fordulóból: Alap – Mezőszilas 4–0, Cece – Dég 1–4, Zichyújfalu – Nagylók 7–1.

1. Nagyvenyim 21 15 3 3 81-25 48

2. Dufk 21 14 5 2 84-25 47

3. Dég 21 13 1 7 59-33 40

4. Rácalmás 21 12 4 5 59-48 40

5. Zichyújfalu 21 12 2 7 57-52 38

6. Alap 21 9 3 9 62-56 30

7. Cece 21 8 2 11 44-53 26

8. Kisapostag 21 7 3 11 28-62 24