NB III. labdarúgás

2019.03.24. 23:33

A DPASE már csak egy pontra van a dobogótól

Az NB III.-as labdarúgó-bajnokság közép csoportjának huszadik fordulójában szombaton a Dunaújváros PASE együttese idegenben gyűjtötte be a három bajnoki pontot.

A dunaújvárosi együttes ezzel, miután az előtte álló SZEOL SC kikapott, egy pontra van már csak a harmadik helytől.

FC Dabas – Dunaújváros PASE 0–1 (0–1)

FC Dabas Sporttelep, 300 néző. Vezette: Katona Balázs (Mohos, Aradi J.).

FC Dabas: Scheilinger – Molnár S., Molnár P., Szenes B. (Csendes P. az 57. p.), Balanescu (Papp Gy. a 77. p.), Crkvenjakov (Sándli a 39. p.), Erős R., Csepregi, Fritz, Földes M., Eördögh. Vezetőedző: Kerekes Barna.

DPASE: Pokorni – Sándor T., Kis B., Hompót D., Puskás G., Tapiska, Horváth K., Mundi R. (Kovács B. a 83. p.), Szepessy R., Kiss P. (Al-Sheraji a 91. p.), Tóth T. Vezetőedző: Lőrincz Emil.

Tapiska Géza (j) szerezte a találkozó egyetlen és egyben győztes gólját
Fotó: Zsedrovits Enikő/Dunaújvárosi Hírlap

A magyar labdarúgó-válogatott Horvátország elleni Európa-bajnoki selejtezője miatt ezúttal minden harmadosztályú bajnoki találkozót a megszokott vasárnapi játéknap helyet egy nappal korábban rendeztek.

Remek időben, kitűnő iramban kezdődött az összecsapás. Mindkét kapu előtt adódott gólszerzési lehetőség. Az első negyedóra végén Szepessy Róbert huszonöt méterről leadott lövése épphogy elkerülte a kaput. A tizenhetedik percben a dunaújvárosi együttes megszerezte a vezetést. Egy jobb oldalról érkező beadást Tapiska Géza passzolt a kapuba (0–1).

A folytatásban a házigazdák próbáltak egyenlíteni, ám az újvárosiak védekezése remekül működött. A második játékrész is nagy iramot hozott, amelyben a hazaiak támadtak többet. A házigada cserékkel próbált frissíteni, új lendületet adni a csapatnak, de eredményre ez sem vezetett. A kinyíló dabasiak ellen Tóth Tibor szerezhetett volna újabb gólt, ám kimaradt a lehetőség. A hajrában tovább gyűrték egymást a csapatok, ám az eredmény nem változott.

A dunaújvárosi együttes zsinórban hetedik összecsapásán nem kapott gólt, és a legutóbbi három meccsét meg is nyerte, így biztosan tartja negyedik helyét a bajnoki tabellán, sőt, felzárkózott a harmadik helyezetthez.

A forduló további eredményei: Szekszárdi UFC – SZEOL SC 1–0, Rákosmente KSE – Iváncsa KSE 2–1, Taksony SE – Szeged-Grosics Akadémia 0–2, Paksi FC II – Kozármisleny FC 3–0, Kecskeméti TE – Hódmezővásárhelyi FC 2–0, Pécsi MFC – Bp. Honvéd-MFA II 0–2, Makó FC – Szentlőrinc SE 1–3.