Megye I. osztályban nagy a hajrá az elsőségért

2018.11.05. 20:00

Albérletben is gálát rendezett a csapat

A hét végi játéknap után, három fordulóval az őszi szünet előtt még nyitott a dobogós helyezések sorsa a Fejér megyei labdarúgó-bajnokság első osztályában. A Mezőfalva a kényszerű albérletben is kiütötte a sereghajtó Enyinget, a Baracs pedig kislángi vereségével kieső helyre került.

Az élvonalbeli csapatok közül Mórról csak egy pontot vitt haza a Bicske, pedig a Mór a mostani időkben elég harmatosan szerepel, mert a gyengébb csapatok ellen sem hozza a papírformát. Az elsőségbe jó eséllyel a Főnix is beleszólhat, igaz, a csapatnak már csak két meccse van hátra. A Sárosdnak, a Maroshegynek, az Ercsinek és a Sárbogárdnak is lehet még reménye a lista élvonalába kerülni.

A nyolcadik helytől lefelé a Gárdony, a Mezőfalva, a Martonvásár és a Tordas a középmezőnyben elfoglalt helyezésein javíthat a hátralévő mérkőzéseken. Veresége miatt a Baracs, illetve az Enying a kieső helyen várhatja az utolsó megmérettetéseket. A Mezőfalva magabiztosan győzött a lista utolsó helyezettje, az Enying ellen a szabadegyházai pályán, ahová azért kényszerült, mert az FMLSZ döntése értelmében, a Bicske elleni meccsen történtek miatt a mezőfalvi pályát négy meccsre bezáratták, ebből kettőt felfüggesztettek.

Mezőfalva – Enying

9–0 (6–0)

Mezőfalva: Papp – Balázs, Nagy, Sági R., Márki (Ráthgéber 53.), Sági J. (Kovács 53.), Facskó, Mekota (Németh 53.), Bozoki (Szabó 46.), Godslove (Móricz 53.), Paget.

Enying: Dobai – Kovács, Simon, Kalló, Bogár, Csizmadia, Gergye, Szőke, Vass, Szili, Varga.

Góllövő: Godslove (9., 51.), Márki (12., 38., 52.), Balázs (16.), Mekota (28.), Sági (18.), Ráthgéber (73.).

Paget (j) és Gergye csatájából előbbi jött ki győztesen, ahogyan csapata is a meccsből

Rendkívül sportszerű mérkőzésen már az első félidőben tetemes előnyhöz jutott a Mezőfalva. A 9. percben Godslove a szögletbeadásból kiütött labdát fejelte vissza a kapura, és szerzett vezetést Mezőfalvának, 1-0. A 12. percben Márki Dénes is feliratkozott a góllövőlistára. Középről vágta be a bal oldali hosszú sarokba a vendéglátók második gólját, 2–0. A 16. percben szintén középen Godslove ugratta ki Balázst, aki a kapus lába között átlőve találta meg a harmadik mezőfalvi gólt. A 18. percben Sági Roland passzolt át jobb oldalról testvérének, Sági Józsefnek, így már 4–0-ra vezetett a Mezőfalva. Az ötödik gólhelyzetet a 28. percben Mekota érvényesítette. A félidő utolsó találatát pedig a már bemutatkozó Márki írta be a 38. percben. A középen megkapott labdát először ballal lekezelte, majd jobb lábra átvéve bombázott a bal alsó sarokba: 6–0.

A pihenőt követően nem változott a játék képe, a Mezőfalva továbbra is erős nyomás alatt tartotta ellenfelét, amelynek kontrái rendre elhaltak a kapu előtt. A mezőfalvi gólgyártás az 51. percben folytatódott, mikor Egejuru fejét találta meg Facskó második szöglete: 7–0. Utána rögtön Balázs beadását újfent Márki küldte huszonöt méterről az enyingi kapuba 8–0. Végül Ráthgéber állította be a végeredményt a 73. percben.

A mérkőzést követően Facskó József értékelte a mezőfalvi csapat teljesítményét: – A Bicske elleni vereség után egy nagyon sportszerű enyingi együttessel szemben érvényesült a két csapat közötti különbség. Az első gólok után már látható volt, hogy ez egy könnyebb meccs lesz. Természetesen most nagyon örülünk a három pontnak.

Kisláng-Telmex – Baracs 3–0 (1–0)

Baracs: Pék Fülöp, Rezes, (Ásványi 60.), Prókai, Lázár (Nagy 60.), Tóth, Mazán, Badi, Parádi (Sebestyén 70.), Topp (Kaszala 65.), Varga.

Góllövő: Juhász (8., 27.), Balogh 79.

Idei Szabolcsot kérdeztük a kislángi kirándulásról. A tréner elmondta, hogy sok a sérültjük, és kapusposzton sem a megszokott hálóőr védett. Remélik, nem csak tiszavirág életű mozzanat volt a múlt heti, Mór elleni jó szereplésük.

További eredmények: Sárbogárd – Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 3–0, Főnix – Tordas 2–0, Mór – Bicske 2–2, Martonvásár – Sárosd 0–0, Ikarus-Maroshegy – Lajoskomárom 3–1.

1. Bicske 11 9 1 1 42-12 28

2. Mór 11 8 2 1 31-15 26

3. Főnix FC 12 8 1 3 32-15 25

4. Sárosd 11 6 2 3 21-9 20

5. Ercsi Kinizsi 11 6 1 4 22-20 19

6. Ikarus-M. 10 6 0 4 20-12 18

7. Sárbogárd 11 5 3 3 23-20 18

8. Gárdony-Agárd 11 5 0 6 18-18 15