bajnoki rajt

2018.09.26. 20:00

Még szokniuk kell a kettős terhelést a kéziseknek

Komoly feladatot vállalt magára ebben az évben  a Dunaújvárosi Kohász U 19-es női kézilabdacsapata.  A fiatalokból álló nagyon tehetséges gárda elindult az NB I B-s bajnokságban is

Már le is játszották az első két bajnoki mérkőzést. A lányok Gárdonyban 32-23-ra győztek. A Kohász legjobb dobói voltak: Mihály 7, Koronczai 10, Frányó 4, Braun 5, Husti 2, Fodor 2. Edzők: Vártok Ákos, Meggyes Rita. Szombaton pedig itthon született meg a lányok másik mérkőzésének eredménye: DKKA U19 _ Dorog 30-33.

A DKKA U 19 csapatából Husti Hanna (55) hat góljával az egyik legeredményesebb játékos volt a Dorog ellen
Fotó: Hankusz Kálmán/Dunaújvárosi Hírlap

Vártok Ákos szakvezető a következőket nyilatkozta: _ Egyelőre az látható a csapat teljesítményében, hogy a kettős terhelést még meg kell szokni a lányoknak. A Győr ellen, majd szombaton a Dorog ellen megmérkőzni, ez komoly megterhelés. Megjegyzem, az első félidőben 20-15-re mi vezettünk a dorogiak ellen, de a második félidő nem sikerült. Tudomásul kell venni, hogy mi most tizenhat_tizenhét éves lányokkal állunk ki.

Jogos az edzői magyarázat, és biztosak lehetünk abban, hogy ez a tehetséges fiatal együttes megállja majd a helyét a sorozatban.

A fiatalok az ifjúsági bajnokságban most a harmadik helyen állnak. Eredményeik: Nemesvámos _ DKKA 24-33. A DKKA legjobb dobói: Jovovic 4, Mihály 4, Pál 3, Koronczai 8, Husti 3, Fodor 3. DKKA _ Siófok 35-29. DKKA: Jovovic 5, Mihály 12, Koronczai 4, Husti 4, Gengeliczhky 4. Edzők: Meggyes Rita, Vártok Ákos. TFSE _ DKKA 22-38. DKKA: Jovovic 5, Takács 4, Pál 3, Koronczai 5, Újházi 3, Frányó 4, Braun 3, Husti 4, Gengeliczky 3. DKKA _ Győri Audi ETO 31-34. Jovovic 9, Mihály 5, Koronczai 8, Fodor 5.

A DAC NB II-es férficsapata először otthon játszott a Szolnok ellen, és, 34-30-ra győzött. A DAC legjobb góldobói: Takács 6, Orbán 6, Borsos 7, Domak 5, Márfi 3, Szili 3. Pler Budapest _ DAC 38-34. A Duna-Pent női kézilabdacsapata itthon kapott ki a Balatonboglár csapatától 32-30-ra. A következő mérkőzés eredménye: PEAC _ Duna-Pent 24-23. A két mérkőzésen a legtöbb gólt dobták: dr. Kapinya, Pál, Szűcs, Panczák, Facskó, Solymosi. A csapat edzője: Zubai Gábor.