összefoglaló

2018.09.04. 21:34

Fordulatos mérkőzések a megyei bajnokságban

A megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság 3. fordulójában a vendégcsapatok szorgalmasan gyűjtögették a pontokat. Többek között Északon a Flavus Velence Csóron, Délen pedig a Vajta Sárbogárdon is nyerni tudott.

Káldor András

Fotó: Pixabay

Déli csoport

Szabadegyháza–Seregélyes 2–2 (2–1)

Szabadegyháza: Sári – Bauer, Kiss P., Parall, Csupor – Horváth T., Killer P. (Tiber Sz.), Erős (Rapai G.), Vizi (László) – Tanárki (Horgos), Imre. Vezetőedző: Baranyai Balázs.

Seregélyes: Závotka – Benczik I Cs., Miklós, Szurovcsják L., Rapai M. – Zsilovics, Benczik II Cs., Penzer, Kovács N. – Druzsin, Ihász (Hamburger).

Gól: Imre (13.), Tanárki (33.), ill. Szurovcsják L. (10.), Zsilovics (62.). Kiállítva: Imre (72.), ill. Rapai (41.).

A piros mezes Előszállás már a félidőre kétgólos hátrányba került Perkátán Fotó: Zsedrovits Enikő / Dunaújvárosi Hírlap

Sárbogárd II– Vajta 2–3 (1–0)

Sárbogárd II: Farkas Z. – Németh K., Vámosi G., Fauszt (Luczek), Gráczer Bence – Gráczer G., Emperger (Juhász G.), Gráczer Bálint, Gyuricza – Lajtos, Demeter. Vezetőedző: Pajor László

Vajta: Joháczi – Szalai R. (Toldi), Nagy T., Orsós, Rezicska R. (Tángli) – Fekete, Kovács II N., Orbán (Rupa), Horváth Á. – Szabó Z. (Sinka), Hegedűs Gy.

Gól: Gráczer Bálint (21.), Gráczer G. (90.), ill. Kovács II N. (57.), Orbán (70.), Horváth Á. (75.).

Mindkét csapat a támadójátékot helyezte előtérbe és változatos, jó iramú mérkőzést láthatott a közönség. A 21. percben a vajtai védelem hibáját Gráczer Bálint használta ki, egy hosszan előre-

ívelt labdát a kapujából kifutó Joháczi Gábor és Fekete János között 16 méterről az üres kapuba gurított, 1–0. A gól után a vendégek támadásait a hazai védelem magabiztosan hárította és így előnnyel mehettek pihenőre. A Vajta harcos és gólra törő játékkal rukkolt elő, s az 57. percben egyenlített. A kaputól 18 méterre megítélt szabadrúgást Kovács II Nándor rosszul felállított sorfal mellett a jobb alsó sarokba lőtte, 1–1. A hazaiak részéről Demeter D. 12 méterről leadott lövése a kapufáról vágódott a mezőnybe. A 70. percben Rezicska Richárd középre passzolt labdáját Orbán Csaba 16 méterről a kapu bal alsó sarkába lőtte, 1–2. A 75. percben Horváth Ádám a jobb oldalon kapott labdát, egy remek csel után, kisodródva éles szögből a rövid sarokba helyezett, 1–3. A 90. percben Gráczer Bencét a büntetőterületen belül lerántotta védője, a megítélt büntetőt Gráczer Gergő a kapu jobb oldalába helyezte, 2–3. A második félidőben nyújtott teljesítményével megérdemelte a győzelmet a Vajta.

Tudósított: Szántó Gáspár

Adony–MPF Ráckeresztúr 0–3 (0–2)

Adony: Hamar – Budai, Bere (Szűcs Á.), Broschek (Balázs), Vukajlovics – Kucsera (Kovács J.), Szántó (Hegedűs R.), Varga Z. (Fábián), Glonczi – Erdei, Csucsai.

MPF Ráckeresztúr: Boza – Lakatos, Csapó (Kucselata), Neuvert, Takács B. (Huszár) – Bednári, Hartai, Takács M., Borsos – Horváth B., Ducsai (Horváth Á.).

Gól: Ducsai (31.), Neuvert (41.), Lakatos (77.).

Kiállítva: Csucsai (71.).

Németh Zsolt, a Csór Truck-Trailer kapusa állja útját egy velencei támadásnak Fotó: Nagy Norbert

Szabadbattyán–Besnyő-Iváncsa II 3–0 (2–0)

Szabadbattyán: Janky – Győry, Szimán, Méreg (Magda), Végh – Barbalics, Márky, Schultz (Hermán), Farádi – Takács (Balla), Penczer (Baksa).

Besnyő-Iváncsa II: Schrick (Tóth N.) – Nebucz, Molnár N., Varga L., Hepp, Víg – Fülöp (Muncan), Deli, Baranyai – Mészáros Á. (Restár), Balogh D. Vezetőedző: Ruzsás László.

Gól: Márky (13.), Penczer (35.), Végh (90.).

Pusztaszabolcs–LMSK Cobra Sport 2–4 (2–1)

Pusztaszabolcs: Semsei – Toldi, Baka, Kovács Zs., Kovács B. – Balogh Z., Székely (Lepsényi), Györök (Kurucz), Németh T. – László, Szőke.

LMSK Cobra Sport: Kovács Z. – Virág (Lázár), Kovács I., Mátyás, Tombor (Baráth) – Sütő, Horváth A., Balla, László (Bódis) – Bagó (Mocher), Zsiga.

Gól: Kovács I. (9., öngól), Györök (27.), ill. Horváth A. (2., 86.), Sütő (63.), Bagó (88.).

Nagykarácsony–Sárszentágota 1–3 (1–1)

Nagykarácsony: Turi – Kisari, Kovács D., Brogyányi M. (Oláh), Simon J. – Huszár (Wadolowski), Kacz (Szabó M.), Berta (Brogyányi Cs.), Felföldi – Varga Á., Tábi (Horváth P.). Vezetőedző: Mergl István.

Sárszentágota: Sümegi – Knapp, Gula, Vinklár G., Hajdinger (Hufnágel) – Bognár R. (Dascal, Virág L.), Tóth L., Kovács K. (Jákob), Vinklár P. – Kulcsár, Virág F.

Gólszerző: Felföldi (20.), illetve Kovács K. (57., 82.), Vinklár P. (33.).

Perkáta–Előszállás 3–0 (2–0)

Perkáta: Kovács Á. – Kovács R. (Özsah), Reith (Cislo), Boronyai, Galkó (Vígházi) – Vincze (Takak), Tóth A., Sőregi, Fehér – Fazekas, Pap (Gászler). Vezetőedző: Kerekes Béla.

Előszállás: Orosz – Nyári, Csontos, Balogh N. (Kovács Zs.), Kiss Gy. (Kiss A.) – Tóth S. (Kercza), Eper (Bozsoki), Reichardt, Balogh I. – Balogh D., Németh F. (Gergelyfi). Vezetőedző: Masinka Csaba.

Gólszerző: Vincze (31., 52.), Sőregi (11.).

Aba Sárvíz–Káloz 2–2 (1–1)

Aba Sárvíz: Sereg – Zsifkovics, Mészáros Sz., Lakk, Glócz – Madácsi (Garamvölgyi), Galócz (Esze), Réti R., Denke O. – Balogh T. (Török), Réti G. Vezetőedző: Bor József Dezső.

Káloz: Takács L. – Magyar F., Szabó J., Hegedűs P. (Czövek), Tóth B. (Král) – Farkas L. (Pál T.), Szabó Sz., Baranyai, Pál A. – Takács T. (Tóth M.), Fazekas.

Gól: Réti G. (26.), Madácsi (55.), ill. Magyar F. (21.), Baranyai (87.).

Az északi csoport eredményei:

Pátka–Mány 3–6 (1–5), Vál–Mór II 1–0 (0–0), Szár–Kápolnásnyék 4–1 (2–0), Pusztavám-Jüllich–Pákozd 8–1 (2–0), Csór Truck-Trailer–Flavus Velence 1–5 (0–3), Fehérvárcsurgó–Puskás AFC III 1–1 (0–0). A Bakonycsernye–Herceghalom (0–2), és a Bodajk–Pázmánd (5–0) összecsapások félbeszakadtak a heves zivatar miatt. A versenybizottság a pályákon addig elért eredményt hagyta jóvá végeredményként.