A magyar költészet napját hazánkban József Attila születésnapján, április 11-én ünnepeljük – természetesen nemcsak őt, hanem a költészetet, a lírát magát is.
A mezőfalvi Kaltenecker Réka nem oly régen még az általános iskola padjait koptatta. Az azóta eltelt időben nagyot fejlődött pályafutása, amihez remek sikerek kapcsolódnak. Lapunkhoz eljuttatott hírben arról értesülhettünk, hogy Réka a budapesti Liquid folyóirat munkatársa lett. Ebből az apropóból kerestük fel otthonában, és megkérdeztük tőle, miként is vezetett útja a magas fokú irodalmi munkásság felé?
A legjobb gondolatok kerékpározás közben törnek rá az emberre – vallotta elsőkötetes szerzőként a nyilvánosság elé lépő dr. Horváth Zsolt, aki nyolc novellával örvendeztette meg az irodalmi ínyencségeket kedvelő közönséget. Február 17-én, pénteken, 17 órakor zsúfolásig telt faluházi színházteremben bő egyórás programon nem csak az írásról, az első novelláskötetről, de a szerző rendkívül színes és érdekes személyiségéről is információt kaphattunk.
Nagyot fordulhatott jó felé a világ, ha a jeles napon a város legjobb húsboltjában is Répa Jenő új könyvének, a Városszéli bluesnak bemutatójáról beszéltek az emberek, ami a szerző életét körbeölelő hatvan verset és hat novellát ajándékoz az olvasójának. Az esemény természetesen a Dunaföldvári Berze-Nagy Ilona Városi Könyvtárba lett meghirdetve. Ott beszélgettünk a szerzővel.
Jules Verne francia író nevét nálunk már jó ideje magyarosan Verne Gyulának írjuk és mondjuk. A magunkénak tudjuk, mint ahogyan magukénak tudják az angolok, a németek, az oroszok, az amerikaiak vagy bármely nemzet a világon.