Értékelő

2024.04.22. 13:00

Kemények voltak, egységesen küzdöttek

A DKKA egész csapata dicséretet érdemel a Békéscsaba szombati legyőzése miatt, egységesen küzdve nyertek hat góllal a lányok.

Lakatos Petráék hattal nyertek a Békéscsaba ellen

Legutóbbi, 32-26-os sikerével utóbbi öt meccséből a szombati volt a negyedik, amit megnyert a dunaújvárosi csapat. A közvetlen riválisok elleni sikerek mellett csak az élmezőnyhöz tartozó Debrecentől kaptak ki a lányok.

A nyolc megszerzett ponttal pedig azért teljesen más a tabellára nézni, mint február végén.

A Békéscsabával vívott hazai találkozó is az a kategória volt, amit bármi áron, de meg kellett nyerni. Nos, végül a kisebb hullámvölgyeket leszámítva, ez magabiztosan sikerült.

A DKKA edzőpárosából dr. Paic Róbert azzal kezdte visszatekintését a mérkőzésre, hogy elégedettek lehetnek a két ponttal, egy-két periódust leszámítva, uralták a mérkőzést.
– Az első félidőben kilenc gólt kaptunk, jól működött a védekezésünk. A másodikban kicsit több hibával játszottunk, de azt, amit általánosságban elterveztünk, végre tudtuk hajtani.

Nagyon sok befejezésünk volt a szélsőktől, akik jó százalékkal értékesítették a helyzeteket. Azonban az egész csapat megérdelmi a dicséretet, egységesen küzdöttunk, kemények voltunk, egy pillanatig nem volt kérdés a mérkőzés végkimenetele.

– Úgymond a kötelező győzelem megvan, készülhetünk tovább – fogalmazott.

Rácz Sándor, a Békéscsaba vezetőedzője szerint nekik nagyon fontos meccs volt, s azt gondolta, ennél jobban teljesítenek: – Az első félidőben támadásban hibáztunk nagyon sokat, a másodikban védekezésben.

A DKKA végig tudta mit akar, megérdemelten nyert.

Az egyik jó teljesítményt nyújtó szélső a Kohásztól Sallai Nikolett volt: – Akadtak kisebb hullámvölgyek, de végig uraltuk a meccset. Nagyon örülök neki, hogy mindenki lehetőséget kapott, amivel élni is tudott.

Győzelmével a DKKA megerősítette hetedik helyét a tabellán, igaz, minden mögötte álló csapatnál többet játszott.

A 19. forduló további eredményei: NEKA - Budaörs 23-27, Vasas - MTK 28-30, Kozármisleny - Ferencváros 23-32, Alba Fehérvár - Vác 28-33, Győr - Kisvárda 38-21, DVSC - Mosonmagyaróvár 23-27.

6.Moyra-Budaörs Handball2210111593628-3521
7.DKKA219012558631-7318