Sima siker

2024.04.04. 07:00

Edzőmeccsnek jó volt a rangadó előtt

Magabiztos sikerrel folytatta szereplését a női vízilabda OB I-ben a Dunaújváros csapata a sereghajtó Győr otthonában szerda este. Az edzőmeccs jellegű találkozóval már a szombati rangadóra hangolódtak a lányok.

Maczkó Lilla és a hazai védelem a meccs hajrájáig három gólt engedélyezett a győrieknek

Fotó: Szabóné Zsedrovits Enikő

Egy őszről elhalaszott komplett fordulót pótoltak most a csapatok, a DFVE számára egy kötelező győzelem volt az elvárás.

UNI Győr-GYVSE – Dunaújvárosi FVE

6–14 (1–4, 2–4, 0–2, 3–4)

DFVE: Maczkó L. – Jonkl, Garda 1, Mahieu, Szabó 1, Sümegi 3, Kardos D. 2. Csere: Eikel (kapus), Horváth 3, Pál, Dobi 2, Somogyvári 1, Kardos L. 1, Karancsi. Vezetőedző: Vad Lajos.
Gól emberelőnyből: 3/8, ill. 4/8.

Ugyan a házigazda szerzett vezetést, de ennek csak húsz másodpercig örülhettek, majd  zsinórban még négy gólt rámoltak be a vendégek a második negyed elejéig, 5–1. A folytatásban is alig talált rést a Győr a DFVE betonvédelmén, 8–3 után majd’ negyed óráig gólképtelenek maradtak a vendéglátók. Addigra Pál Rékáék már tizenegy találattal vezettek (14–3), azaz bőven eldőlt már minden a meccsen, amit Maczkó Lilla hetven százalékos hatékonysággal hozott le kapuban.

Vad Lajos vezetőedző:

Számunkra ez egy jó edzőmérkőzés volt, inkább már a hétvégére, az Eger ellen készülünk.

– Motiváltak voltunk, de sokat is hibáztunk, ami mostanában jellemző ránk. Ennek ellenére magabiztosan hoztuk a három pontot.

Sümegi Nóra arról beszélt, hogy a védekezés kijavítására törekedtek, ami hellyel és közzel sikerült is. – Akiket megbeszéltük, hogy ne lőjenek, nem is nagyon engedtünk, ha igen, azt pedig megoldottuk.

Összességében sikerült a feladat, amit kitűztünk magunk elé

– mondta.

Az elődöntőért futó versenyben az Eger hozta a kötelezőt, de a BVSC-nek hatalmasat kellett küzdenie, hogymég versenyben maradjon. Eredmények: UVSE – Tatabányai VSE 19–4, Valdor Szentes – DIGI-Eger 7–15, III. Kerületi TVE – BVSC-Zugló 10–11, FTC-Telekom – Zue.hu Szegedi VE 18–7.

A folytatásban a már említett Eger elleni hazai rangadó jön, szombaton 17 órától.