Vármegyei foci

2024.03.12. 18:32

A Nagyvenyim közel állt az óriási bravúrhoz

Nem finomkodták el az első tavaszi fordulót a Fejér vármegyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság déli csoportjában harcoló együttesek. Ikszelt a listavezető Adony és a második Baracs is.

Horváth László

A listavezető Adony a ráadásban tudta döntetlenre menteni a meccet a Nagyvenyim ellen

Fotó: Horváth László

Az eddig veretlen Adony az idei első fordulóban egyből majdnem el is vesztette ebbéli hibátlan mérlegét.
Nagyvenyim – Adony 3–3 (1–1)

Nagyvenyim: Török – Sarok, Kővári, Fekete, Máthé, Princz, Slett, Varga (Szabó 65.), Balogh (Ocztos 93.), Gászler (Furuglyás 79.), Cislo.

Adony: Rácz – Budai, Bagóczki, Virág (Fábián 65.), Hamar (Androsovits 81.), Kaló (Hegedűs 89.), Tóth, Holentoner, Bognár, Tatár, Balogh.
Kiállítva: Princz (60.).

A 4. percben Virág szerzett vezetést az Adonynak, aztán  Balogh a 17.-ben nyugtatta a hazai kedélyeket az egyenlítő találatával. A szünetet követően a 61. percben Kaló is betalált Török hálójába, de még ezzel nem nyugodhatott meg az éllovas, mert a 80. percben Szabó válaszolt egy szép íveléssel. A játék alapján sokan már elkönyvelték a döntetlent, de az igazi izgalom csak ezután következett. A korábban tíz főre fogyatkozott Nagyvenyim nem adta fel, a 90. percben Balogh remek fejesével eldőlni látszott a mérkőzés, de a játékvezető még nem fújta le a meccsvégét. A rendes játékidőn túl, a 94. percben szabadrúgáshoz jutott az Adony. A beívelésre és a kapu előtti fejelgetős labdapattogás után Bognár hozta vissza a vendégek számára fontos egy pontot.

Vaskó József, Nagyvenyim:

Végig extázisban voltam, nehéz értékelni. Sajnos a végén veszítettünk két pontot.

- Emberhátrányban és fizikailag sem tudtuk azt nyújtani, amit igazán bírunk. A meccs képe alapján mezőnyben Adony jobb volt, mi nagyon jól védekeztünk az első félidőben, szerintem ilyen csökkentett létszámmal is teljesen jó teljesítményt nyújtottunk.

Boldóczki Sándor, Adony: – Rengeteg helyzetet kihagytunk és illett volna nyernünk. A végén még az egy pontért is meg kellett küzdeni. Beragadtunk a helyzetkihasználásokkal, a Nagyvenyim pedig joggal kapott vérszemet.

Egyébként le a kalappal előttük, mert remekül játszottak. Természetesen komoly ellenfélre készültünk és igazán jót fociztunk.

Baracs – Polgárdi 1–1 (1-1)
Baracs: Vaszócsik – Hepp, Áldott, Prókai, Deli, Nagy, Takács, Badi, Fülöp, Éliás, Fejes. Cserék: Szurma, Sbihi, Kozma, Kiss, Huber.

Polgárdi: Neizer - Komlós, Takács, Horgos, Simon, Horváth, Baranyai, Vékony, Fövenyi, Csizmadia, Nánai. Cserék: Iliás, Ükös, Perger
Gólszerző: Fülöp (12.), ill, Horváth (16.).

Baracson is döntetlennel zárult a mérkőzés

Körmendi Zsolt, Baracs: – Az első játékrészben idény eleji, gyenge teljesítményt produkáltunk. A szünet után már más felfogásban fociztunk és sorra dolgoztuk ki a helyzeteinket. Az ellenfél térfelén folyt a játék, de sajnos nem sikerült betalálnunk. Végül meg kellett elégednünk a csalódást keltő döntetlennel.

További eredmények: Sárosd II. – Besnyő 4-0, Seregélyes – Beloiannisz 2-1, Káloz – Sárszentmihály-Masterplaszt 2-1, Aba Sárvíz – Nagykarácsony 2-1.