NB III-as bajnokság

2024.03.10. 17:57

A DFC pontszerzése, a Földvár komoly veresége

Az NB III dél-nyugati csoportjának 19. fordulójában a Dunaújváros FC együttese a Paksi FC második számú csapatát fogadta, míg az FC Dunaföldvár a Kaposvár vendégeként lépett pályára vasárnap.

Jakab Dávidnak is volt helyzete, amit a kapus védett

DFC – Paksi FC II 1–1 (0–1)
Dunaújváros Stadion, 200 néző. Vezette: Molnár Réka (Bőhm, Jakab B.).

DFC: Halasi – Puskás, Szepessy R., Kis B., Marlen, Stampfel, Tapiska, Jakab, Rédling (Hegedűs K. 74. p.), Bata, Molnár M. Vezetőedző: Dobos Barna.

Paks II: Kovács – Ádám, Pesti, Répási (Máté 46. p.), Lapu, Jász, Pupp (Köllő 80. p.), Babos, Silye, Marosi, Győrfi (Szabó 80. p.). Vezetőedző: Kindl István.

A találkozó első tíz percében a vendégek játszottak mezőnyfölénybe. Ezt követően azonban kiegyenlített játékot láthattak a nézők, de a kapukat csak gyenge távoli lövésekkel veszélyeztették a csapatok. A paksiak a 32. percben szerezték meg a vezető találatot. Egy előrevágott labdából a kifutó Halasi hatalmas „gyertyát” rúgott. A földet érést követően vendégek szerezték meg a játékszert, amelyet két ügyes cselt követően Marosi juttatott a kapuba.

A fordulást követően hamar szépítettek a házigazdák. Az 50. percben a tolnaiak egyik védője kézzel állított meg a támadást a tizenhatoson belül. A megítélt büntetőt Szepessy higgadtan a kapu bal alsó sarkába gurította. Negyedórával később Jakab  lövését ütötte szögletre a vendégek hálóőre, a sarokrúgást követően Kis fejelt fölé. A 73. percben Rédling került hatalmas helyzetbe, de fölé rúgta a labdát. Tíz perccel a vége előtt a paksiak is elpuskáztak egy óriási gólszerzési lehetőséget.

A hajrában mindkét együttes törekedett a győzelemre, de rengeteg hiba csúszott az összjátékba, így az eredmény már nem változott. A döntetlennel a DFC a Szekszárdot megelőzve feljöttt a 15. helyre.

Kaposvári Rákóczi FC – FC Dunaföldvár 4–0 (3–0)
Kaposvári Rákóczi Stadion, 400 néző. Vezette: Altorjay Áron (Nagy M., Burján).

Kaposvári Rákóczi FC: Horváth F. – Heil, Gál M., Harsányi D., Ekker (Rituper 86. p.), Szederkényi, A. Mazzonetto (Mayer 72. p.), Horváth B. (N. Mazzonetto 67. p.), Pusztai, Babinszky (Bíró D. 67. p.), Hampuk (Pintér M. 72. p.). Vezetőedző: Székely Tibor.

FCD: Vukman (Wolland 46. p.) – Görög (Keresztes 44. p.), Ladányi, Gál Sz., Berekali, Tóth Á. (Rabi 71. p.), Horváth A., Molnár, Dorogi R. (Kövesdi 46. p.), Bartha L., Urbán (Tóth M. 46. p.). Vezetőedző: Varga Balázs.

A kilencedik percben Ekker talált a negyedik helyen álló földváriak hálójába, majd a huszonhetedikben Babinszky, a negyvenkettedikben pedig Hampuk volt eredményes. A szünet után hat perccel Hampuk ismét betalált, amivel végleg eldöntötte a három bajnoki pont sorsát.

A forduló további eredményei: Fehérvár FC II - Bonyhád-Majos 0-1, MTK Budapest II - Ferencvárosi TC II 1-0, Iváncsa KSE - Szekszárdi UFC 5-0, Mohácsi TE 1888 - FC Nagykanizsa 1-1, Érdi VSE - Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 1-0, Szentlőrinc - PTE-PEAC 1-0.