Röplabda

2024.02.19. 17:56

Egyszettnyi pozitívum

A röplabda NB I Extraliga alapszakaszában tizenkilencedik fordulójában minden összecsapás három játszmában dőlt el. A Dunaújvárosi KSE együttese hazai pályán a Vidux-Szegedi RSE gárdájától szenvedett vereséget.

Farkas Lászlóék három játszmában kaptak ki

Fotó: Szabóné Zsedrovits Enikő

DKSE – Vidux-Szegedi RSE  0:3 (-12, -23, -10)

DKSE: Juhász B., Farkas L., Kisházi, Németh Z., Béres, Makó, Kuti M. (liberó). Csere: Vadász, Peredi, Cserép, Papp T. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.
Vidux-Szegedi RSE: Piti R., Bodnár L., Csányi, Trindade da Rocha, Durigon Pozzobon, Kasnyik, Polyák (liberó). Csere: Demcsák, Pintér B., Sarnyai, Kiss G., Honti, Borsi (liberó). Vezetőedző: Berkes Zoltán.

Tomanóczy Tibor: – Ha a meccsből a pozitívumot szeretném kiemelni, az a második szett volt.

Ahhoz, hogy a rájátszásban a 9–12. helyen eredményt tudjunk elérni, az első és a harmadik szettben mutatottnál sokkal többet kell nyújtanunk.

- Cserejátékosainktól sokkal több kell, hiszen nekik nem elvenni, hanem hozzátenni kell a játékhoz.

Berkes Zoltán: – Az első játszmának a koncentrált játéka után, jelentősen visszaesett a teljesítményünk, így kiélezett csata alakult ki, amelyből végül szerencsésen jöttünk ki. A harmadik játszmára rendeztük sorainkat és könnyed játékkal sikerült végül behúzni a győzelmet és a három pontot. Az első és harmadik játszmában nyújtott teljesítményhez gratulálok csapatomnak!

A forduló további eredményei: MEAFC-Peka Bau – MÁV Előre Foxconn 0:3, Dág KSE – Pénzügyőr SE 3:0, Kazincbarcika – MAFC-BME 3:0, Fino Kaposvár – Kecskemét 3:0, TFSE – Debreceni EAC 0:3.