Vármegyei foci

2023.11.08. 08:00

Az Adony tíz emberrel is megnyerte a csúcsrangadót

A Nagyvenyim (pirosban) négygólos győzelemmel búcsúzott a hazai közönségtől. A képen jobbra Balogh Dávid szerel

A Fejér vármegyei labdarúgó-bajnokság II. osztály déli csoportjának hétvégi fordulójában otthon javított a Nagyvenyim és az Előszállás, utóbi csapat behúzta a második győzelmét is. Az Adony tíz emberrel is megnyerte a Baraccsal szembeni csúcsrangadót, így már három ponttal vezetnek előttük a bajnokságban. A Nagykarácsony szintén győzelemmel ünnepelhetett.
Érdekeség, hogy háromnál kevesebb gól most egyik összecsapáson sem született. A tabellán a megszerzett pontoknak megfelelően kettőt lépett előre a Nagykarácsony és az Előszállás, a Nagyvenyim pedig egyet sorolt előre.
Adony – Baracs 3–1 (0–1)
Adony: Rácz – Bognár, Török, Tatár, Budai, Bagóczki, Virág, Kaló, Tóth, Balogh (Vukaljovics 78.), Holentoner, Fábián.
Baracs: Vaszócsik – Hepp, Áldott (Kozma 89.), Prókai, Dobrovitz (Fejes 89.), Deli, Killer (Nagy D. 54.), Nagy E., Takács, Badi, Huber.
Gyorsan, a 3. percben vezetést szerzett a  Baracs, Huber csapott le a kapusról kipattanó labdára és lőtt az adonyi hálóba. A szünet után az 53. percben a Balogh egyenlített, majd a 63. percben ismét Balogh nevére írhatott találatot a játékvezető. A 66. percben Fábiánt kiállították, de hiába voltak kevesebben, a 85. percben Virág is feliratkozott az adonyi góllövőlistára.

Adony remek második félidős játékkal fordított és nyert a Baracs ellen

Boldóczki Sándor adonyi edző így értékelt: – Igazi rangadóra készültünk. Az első öt perc kivételével jól játszottunk. Innentől már nem volt helyzete Baracsnak. A szünet után hamar sikerült egyenlíteni, majd ugyanolyan gyorsan érkezett a vezető gólunk. A 66. percben a második sárgával kiállították Fábián Martint, ami azonban nem befolyásolta a végeredményt. A mutatott játék alapján megérdemelten nyertünk.
Körmendi Zsolt, Baracs: – Indulatokkal tarkított mérkőzésen a hazai csapat jobban akarta a győzelmet. Mi hoztuk a már megszokott akaratgyenge játékunkat.
Nagyvenyim – Aba Sárvíz 4–0 (2–0)
Nagyvenyim: Fodor – Szalai (Varga 75.), Ráthgéber, Princz, Balogh, Slett, Pinczési (Dorogi 80.), Kővári, Kovács, Cislo 8Furuglyás 52.), Rabijász.
Gólszerző: Slett (25.), Ráthgéber (44.), Princz (56.), Pinczési (76.).
Az előző három fordulóban vesztes Nagyvenyim joggal áhítozott sikeresebb befejezésre, ami az előttük álló Aba elleni meccsen meg is érkezett. Félidőnként két-két találattal és számtalan helyzettel, magabiztosan játszott a hazai csapat.
Vaskó József, Nagyvenyim: – Utolsó itthoni bajnokin szép eredménnyel búcsúzhattunk a közönségtől. Jó volt az idő és a játékunk is. Nagyobb gólkülönbséggel is győzhettünk volna. Talán sikerült elfeledtetni az utolsó három mérkőzés kudarcát. Úgy kell készülnünk a hátralévő találkozókra, hogy kijavíthassuk ezt a rossz sorozatot.
További eredmények: Beloiannisz – Sárosd II. 2–3, Sárszentmihály – Polgárdi 0–4, Nagykarácsony – Besnyő 4–1, Előszállás – Káloz 3–0.