Labdarúgás

2023.10.08. 20:22

Fontos győzelmet aratott a Dunaújváros FC, rangadót veszített a Földvár

Az NB III-as labdarúgó-bajnokság dél-nyugati csoportjának tizedik fordulójában a Dunaújváros csapata a Fehérvár FC második együttesét fogadta és aratott ellenük fontos sikert, míg az FC Dunaföldvár gárdája a Nagykanizsa vendégeként kapott ki vasárnap.

Fotó: Laczkó Izabella/archív

Dunaújváros FC – Fehérvár FC II 3-0 (2-0)

Dunaújváros Stadion, 200 néző. Vezette: Leél-Őssy Ádám (Kulcsár D., Dobos D.).

Dunaújváros FC: Molnár L. – Puskás G., Ferenczy, Horváth M., Németh K., Stampfel, Tapiska (Hompót D. a 87. p.), Vagyóczki (Péter N. a 90. p.), Vörös T. (Perjési a 90. p.), Szepessy R. (Hegedűs K. a 92. p.), Bata (Marlen a 90. p.). Vezetőedző: Dobos Barna.

Fehérvár FC II: Gergely - Kiss Á., Husvéth, Gajdóczi, Szabó B. (Bedics a 72. p.), Futsek, Kecskés (Földeák az 58. p.), Csepregi (Lehota V. a 72. p.), Molnár Cs. (Rétfalvi a 72. p.), Ambach (Balogh M. az 58. p.), Cserkuti-Németh. Vezetőedző: Imrik László.

Az összecsapás első negyedórája hullámzó játékot hozott, de egyik kapu előtt sem adódott komoly gólszerzési lehetőség. Az első nagy helyzetre a huszadik percig kellett várni, amikor egy jobb oldali beadást követően Stampfel fejelhetett az ötösről, de a labdát a vendégek kapusa hárította. A másik oldalon Ambach szabadrúgását védte biztosan Molnár László. A folytatásban enyhe mezőnyfölénybe kerültek a házigazdák, de semmi jele nem volt annak, hogy a szünetre kétgólos előnnyel vonulhatnak. A negyvenegyedik percben azonban vezetést szereztek az újvárosiak. A tizenhatoson belül egy lecsorgó labdára Vörös Tamás csapott le, és tizenkét méterről a jobb alsó sarokba lőtt (1-0). A gól annyira megzavarta a vendégeket, hogy három perccel később ismét kapituláltak. Bata jobb oldali beadását Szepessy Róbert fejelte a bal alsó sarokba (2-0). A fordulást követően az újvárosiak fegyelmezett játékkal őrizték előnyüket. A fehérvári fiatalok egyetlen igazán gólveszélyes támadást sem tudtak végig vinni. A kegyelemdöfést Stampfel Kevin gólja jelentette a nyolcvanhetedik percben, amikor Szepessy Róbert átadását átvétel után bombázta a jobb oldali kapufa mellett a hálóba (3-0). A hazaiak összességében teljesen megérdemelt győzelmet arattak az igen gyenge támadójátékot produkáló vendégekkel szemben.

FC Nagykanizsa – FC Dunaföldvár 3-1 (2-0)

FC Nagykanizsa: Kálovits - Szanyi, Kovalovszki, Bence, Szabó P., Pintér D., Szilágyi, Kondor (Sági M. a 76. p.), Szökrönyös (Józsa a 91. p.), Lőrincz (Szinay a 85. p.), Varga D. Vezetőedző: Gombos Zsolt.

FC Dunaföldvár: Vukman – Görög (Pleszkán a 74. p.), Molnár S., Gál Sz., Tóth Á. (Szedmák a 84. p.), Dorogi R., Horváth A., Bartha L., Tóth M., Keringer (Urbán a 74. p.), Károly B. (Rabi az 59. p.). Vezetőedző: Varga Balázs.

A rangadón sokáig jól tartotta magát a vendégcsapat, de az első játékrész hajrájában kétszer is gólt lőttek a házigazdák. A negyvenegyedik percben az agilisan futballozó Lőrincz talált a földváriak kapujába (1-0). Három perccel később a hazaiak büntetőhöz jutottak, amit Kovalovszki értékesített (2-0). A fordulást követően mindkét kapu előtt adódott gólszerzési lehetőség, de a hatvanharmadik percben a kanizsaiak Kondor fejesével növelték az előnyüket (3-0). A vendégek a hetvenkilencedik percben a csereként beállt Pleszkán Tibor találatával csak szépíteni tudtak (3-1). Vereségükkel a földváriak lecsúsztak a dobogóról.

A forduló további eredményei: Ferencvárosi TC II – Szentlőrinc 0-0, Paksi FC II - Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 5-2, Iváncsa KSE - Mohácsi TE 1888 1-0, MTK Budapest II - Kaposvári Rákóczi FC 2-2, Bonyhád-Majos - Érdi VSE 2-2, Szekszárdi UFC - PTE-PEAC 2-0.