Remeklés

2023.05.16. 13:10

Magabiztosan nyerte meg rangadóját a Dunaújváros Futsal

A férfi futsal NB II nyugati csoport alsóházának hétfő esti rangadóján az éllovas Dunaújváros Futsal második félidei kiváló játékával magabiztosan nyert a második Tihany otthonában hétfőn este.

Balogh Tamás

Varga Milán szerezte az egyik gólt

Tihanyi FC – Dunaújváros Futsal 2-5 (1-1)

DF: Cseresnyés – Csányi, Kovács, Szili, Németh. Csere: Tóth Sz. (kapus), Ivacs, Szedmák, Fekete, Varga, Tóth Á., Paget, Vincze. Vezetőedző. Tóth Árpád.

Az első félidőben tíz perc kellett ahhoz, hogy a hazaiak Fehér Dávid révén megszerezzék a vezetést. Szinte minden percet érdemes lenne kielemezni, hiszen mindkét csapat bemutatta, hogy többre hivatott az alsóháznál. A nagy rohanásban, egy perccel a szünet előtt Németh Tamás a góljával jelezte, hogy a vendégcsapatnak is komoly tervei vannak arra az estére.

A második menetben a kezdés után kiderült, mindkét fél még elszántabban állt bele a folytatásba. Rendesen beindult az „újvárosi henger”, előbb Szili Szabolcs, majd Varga Milán jelentkezett egy-egy újabb góllal. Aztán Tar Tamás bizonyította, hogy a Tihany nem adta meg magát, és csökkentette a vendégek előnyét. Tíz perc volt hátra és az vendégek továbbra is domináltak, amit Fekete Tamás, majd Cseresnyés Alex kapus igazoltak a góljaikkal. A végeredmény túlzás nélkül mondható magabiztos győzelemnek.

Tóth Árpád edző: – A mérkőzés első tíz perce a Tihanyé, a második a miénk volt. A szünetben mindent megbeszéltünk, és az egész második félidőben az történt, amit szerettünk volna. A fiúk nagyon fegyelmezetten, egymásért küzdve, jó játékkal, végül magabiztosan hozták le a mérkőzést. Mindig fontos, ha egy jó játékos visszakerül a csapatba. Így Varga Milánnak is örültünk, hogy velünk tarthatott. Végül csattanóként jött a záró találat, Alex edzéseken sokat gyakorolja az üres kapus, egészpályás lövéseket, most ennek termett „gyümölcse”.

Varga Milán így emlékezett vissza a találkozóra: – Nagyon sajnálom, hogy a Hidegkút ellen nem lephettem pályára, de nagyszerű győzelmet arattak a srácok amihez gratulálok mindenkinek! Vártam mar a Tihany elleni meccset, mert tudtam, kiélezett csata lesz, és én ezeket nagyon szeretem. Összességében megérdemelten nyertünk.

További eredmények: Hidegkúti SC - Érd 3-9, Szigetszentmiklós – Tolna-Mözs 5-12.