Szoros mérkőzések Erdélyben

2022.10.08. 20:56

Bravúros győzelem Székelyföldön

Visszavágott a szeptemberi hazai vereségéért a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongcsapata az Erste Ligában a Gyergyói HK-nak. Szeptember 25-én 4-2-re nyert a gyergyószentmiklósi csapat Dunaújvárosban, most pedig 6-4-re a székelyek otthonában győzött a DAB.

MTI/Agárdy Csaba

Gyergyói HK – DAB 4-6 (1-1, 2-2, 1-3)

DAB: Jarvinen – Svars, Varga A., Niskanen, Pinczés O. (1), Valtola (1) – Brus, Léránt 1 (1), Dézsi 1 (1), Embrich 1 (3), Ödman 1 (1) – Lammi, Vas Márk, Somogyi B. 1 (1), Stan, Szalma 1 – Strenk, Tolstusko, Horváth, Marosi, Tamás. Vezetőedző: Niko Eronen.

Fotó: Szász Adorján

Változatos mérkőzésen bravúros győzelmet aratott a DAB a gyergyóiak vendégeként. Fej fej mellett haladtak a csapatok, majd a 47. percben a Bikák 5-3-ra „megléptek”.

A hajrára azután 4-5-nél mentek a csapatok, és tizenhat másodperccel a mérkőzés vége előtt Somogyi Balázs bebiztosította a dunaújvárosiak győzelmét.

A DAB magyar idő szerint hétfőn 17.30 órakor a Csíkszereda vendége lesz.

Eredmények:

Corona Brasov (romániai)-DVTK Jegesmedvék 3-2 (1-0, 0-2, 1-0, 1-0), hosszabbítás után

SC Csíkszereda (romániai)-DEAC 5-3 (0-0, 3-3, 2-0)

Gyergyói HK (romániai)-Dunaújvárosi Acélbikák 4-6 (1-1, 2-2, 1-3)