2021.10.11. 21:05

A „nagyok” mérkőzésén végül a venyimieké lett a három pont

A Fejér megyei labdarúgóbajnokság II. osztály déli csoportjának nyolcadik fordulójára is nehéz lett volna fogadni. Például meglepetésre botlott az eddig majdnem százszázalékos Nagykarácsony, az újonc Nagyvenyim szabadította meg ­Mergl István együttesét a három ponttól.

Horváth László

A Mezőfalva a Polgárdi ellen csak a második fél­időben kezdett el focizni, de akkor teljes gőzzel, végül döntetlenre mentették a találkozót. Csak érdekesség, legutóbb Mezőfalván a Polgárdi hatot kapott. Az Előszállás visszatért a jó sorozata folytatásához, a listavezető Vajtának viszont szégyen lett volna az Aba-Sárvíz-meccset elveszíteni. Az Adony szintén ünnepelhetett a hétvégén, mert Szabadegyházán gazdagodott három ponttal.

Nagykarácsony – Nagyvenyim 2–3 (1–0)

Nagykarácsony: Turi – Fülöp, Kovács D., Csicskovics (­Rácz 86.), Kovács R. (Wadolowski 60.), Rezes, Kőkuti, Szabó, Felföldi (Simon 74.), Éliás, Berta.

Nagyvenyim: Németh – Ferenc, Józsa (Gaszler 86.), Kántor (Südi 46.), Fazekas (Fodor 69.), Biró, Tóth, Fehér, Kis, Freud (Fekete 90.), Gászler (Kovács 62.).

A szürke mezes Nagyvenyim a második félidőben nagy szívvel fordított a Nagykarácsony vendégeként Fotók: Horváth László

A kezdést követően nem sokkal a hazai csapat szerzett vezetést. A 12. percben egy szabadrúgás után a kapu előtti nagy kavarodásban Kőkuti elé került a labda, 1–0. A gól után némileg bezárt a tizenhatoson a hazai gárda. A Nagyvenyim pedig erősen próbálta feltörni a védelmet. A játék képe is a vendégek javára billent, az eredmény azonban csak a szünet után változott. A Nagykarácsony ugyan rúgott egy újabb gólt az 57. percben Kovács Roland révén, de a vendégek szárnyra kaptak, és a 69. perctől az óriási szívvel küzdő Nagyvenyim három találatot is bevitt, Ferencz, Kis és Fodor volt eredményes a 69., a 78. és a 81. percben.

Mergl István edző, Nagykarácsony: – 2–0 után azt gondoltuk, minden oké. Egy távoli lövés félpályáról és két kapu előtti összevisszaság hozott szerencsét ellenfelünknek. Tegyük hozzá, megérdemelten.

Gászler Ferenc elnök, Nagyvenyim: – A küzdeni akarásunk hozta az eredményt, ami van, amikor elég, és van, mikor nem. Szerencsére most bejött.

Mezőfalva – Polgárdi 3–3 (0–3)

Mezőfalva: Kovács Á. – Sági Balázs, Sümegi, Török (Tábi 46.), Balogh D., Balogh I., Czári (Deli 46.), Bakos, Kovács K., Csontos.

Még Bakos János edző sem tudta pontosan megmondani, hol is volt a Mezőfalva az első félidőben? Vérbeli hazai focistákat csak a pihenőt követően láthattak a szurkolók. Az első játékrész 7. percében Mészáros távolról megeresztett bombája akadt meg Kovács hálójában. A 23. percben szögletrúgásból szerzett kétgólos előnyt a Polgárdi, majd Vékony bravúrjával már háromnál tartottak.

A fordulás után aztán rákapcsolt a Mezőfalva: Balázs a 61. percben betalált, majd az utolsó pillanatokban Sági (81. p.) és Deli (90. p.) góljával kiegyenlítettek a hazaiak.

A Mezőfalva a 90. percben mentett egy pontot a Polgárdi ellen

Bakos János: – A meccs előtt nem az első félidei eredmény volt megbeszélve. A másodikra kemény fejmosással futottak ki a fiúk, aminek látható hatása volt. Mellette megpróbáltuk támadóra alakítani az első sort.

Perger András edző, Polgárdi: – Nem ültünk rá az eredményre. Nekünk az első, vendéglátóinknak a második félidő sikerült jobban. Igazságos a pontosztozkodás. A tavalyi hatgólos itteni vereség tükrében nekünk ez előrelépés is.

Előszállás – Káloz 4–1 (2–0)

Előszállás: Nagy – Németh F. (Balogh 81.), Harasztia (Kertész 46.), Kovalovszky, Béres, Bognár (Reichardt 73.), Czifra, Szalai (Horváth 73.), Mekota, Bozsoki (Németh L. 82.), Romhányi.

Gólszerző: Czifra (5., 53.), Mekota (15., 68.), Kovács (81.).

Az Előszállásnak mély talajon is megy a játék, amire nem is lehet jobb bizonyíték, mint a végeredmény. Masinka Csaba edző: – Remek formában futballoztunk, és külön öröm számunkra, hogy akcióból születtek a találatok.

Az előszállási csapat (j) már a dobogó harmadik fokára lépett

LMSK – Baracs 2–2 (0–1)

Baracs: Vaszócsik – Palkó, Takács, Salamon, Badi, Wolf, Mészáros (Nagy 69.), Prókai, Huber (Balogh D. 83.), Sebestyén (Balázs 62.), Kiss.

Gólszerző: Horváth (53.), Sütő (55.), ill. Prókai (14.), Kiss (83.).

A Baracs győztes mérkőzést engedett ki a kezéből. – Jó első félidő után a másodikban kihasználatlanul hagytuk a helyzeteinket. Ötperces figyelemkihagyást követően fordított az LMSK – mondta lapunknak Salamon Miklós baracsi edző.

Szabadegyháza – Adony 0–3 (0–2)

Adony: Sátor – Budai, Tamon, Virág, Szántó, Varga, Koncz, Kőkuti, Nebucz, Tatár, Balogh (Bokor (84.).

Gólszerző: Szántó (22., 44.), Koncz (50.).

További eredmények: Seregélyes – Szabadbattyán 1–2, Aba-Sárvíz – Vajta 0–7.